Antonina Krzysztoń: mój "Skarb" jest wyrazem wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 10:00
- "Skarb" jest podziękowaniem nie tylko dla ważnych dla mnie artystów, ale dla tych wszystkich, którzy pokazywali mi, którędy droga - mówiła w "Poranku Dwójki" Antonina Krzysztoń o swojej najnowszej płycie.
Audio
  • Antonina Krzysztoń: mój "Skarb" jest wyrazem wdzięczności (Poranek Dwójki)

26 maja ukaże się album "Skarb" poświęcony pieśniarzom, autorom tekstów i muzyki, którzy kształtowali wrażliwość i warsztat Antoniny Krzysztoń, a jednocześnie mieli olbrzymi wpływ na pokolenie, z którego wyrosła. Na płycie usłyszymy trzynaście utworów, wśród których są kompozycje autorskie oraz piosenki Cz. Niemena, E. Piaff, L. Armstronga, E. Demarczyk, B. Okudżawy, J. Kelusa i K. Kryla.

- Najbardziej ukochaną postacią był Czesław Niemien, którego słuchałam jeszcze w szkole podstawowej. On był właściwe moim nauczycielem śpiewu, pokazał mi, co jest istotą w śpiewaniu - przyznała artystka.

W rozmowie z pieśniarką również o tym, z jakiego powodu nie lubi określania swojej twórczości mianem "poezja śpiewana", dlaczego muzyka według niej ma większe znaczenie niż słowa czy też - jaka będzie jej pierwsza… książka.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Antonina Krzysztoń (pieśniarka)

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mg

Czytaj także

Marcin Zdunik. Nauczyciel, czyli ryzykant

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:00
– Gdy trafi się nam zdolny student, mamy więcej do stracenia. Możemy zmarnować wielki talent. Trzeba za wszelką cenę tego uniknąć – mówił wiolonczelista i pedagog Marcin Zdunik.
rozwiń zwiń