Polskie Radio
Section05
edukacja

Protesty przed MEN. Przemysław Czarnek: zamiast zająć się czymś pożytecznym, robią sobie igrzyska

- Biedni ludzie, zamiast zająć się czymś pożytecznym, jakąś pracą na rzecz dobra wspólnego, to robią sobie igrzyska. I też robią sobie krzywdę. Cóż ja mogę zrobić - tak do protestów przed Ministerstwem Edukacji i Nauki odniósł się w Polskim Radiu 24 Przemysław Czarnek, szef tego resortu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach edukacja protest

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU edukacja dzieci #zostańwdomu

Laureatka Konkursu PR Dzieciom reprezentantką Polski na Eurowizji Junior

Ala Tracz, która była laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior 2020. Polskie Radio Dzieciom – patron medialny wydarzenia, zaprasza od dzisiaj na codzienne relacje i materiały specjalne z konkursu. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia, która odbywa się pod hasłem "Move the World – Rusz Swiatem!", usłyszeć będzie można reprezentantów z 12 państw.
Zobacz więcej na temat:  DAB+ edukacja W POLSKIM RADIU dzieci

Prof. Jaroszyński: na uczelniach marksizm przybiera maskę postmodernizmu

- Nasze uczelnie i nauka nie zostały zdekomunizowane, dlatego marksizm się ostał i teraz ma szanse na to, by przybierać nowe maski, jak m.in. postmodernizm i jakaś forma neomarksistowska, neokomunistyczna - powiedział w rozmowie z TV Trwam prof. Piotr Jaroszyński, filozof. Te środowiska są tak skonsolidowane i tak doskonale się rozumieją, że mogą kontrolować naukę w skali całego kraju - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA NAUKA szkolnictwo wyższe LGBT społeczeństwo edukacja marksizm

"Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej z ważną literacką nagrodą!

"Turonie, żandary, herody..." autorstwa Anny Kaźmierak, "Beskid bez kitu" Marii Strzeleckiej i "Widziałem pięknego dzięcioła" Michała Skibińskiego z ilustracjami Ali Bankroft. To tylko niektóre z książek, które w tym roku konkurowały o Nagrodę Imienia Ferdynanda Wspaniałego za najlepszą książkę dla dzieci. W czasie gali finałowej nagrodę przyznano Marii Strzeleckiej za książkę "Beskid bez kitu".
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca edukacja DAB+

Będą ewolucyjne zmiany w obowiązkowych lekturach. Czarnek: więcej Jana Pawła II

- Są obszary, w których widzę bardzo dużą pustkę, choćby dziedzictwo wielkiej myśli filozoficznej i społecznej Jana Pawła II - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Radiu Gdańsk. Tłumaczył, że będą ewolucyjne zmiany w kanonie lektur.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szkoła Koronawirus w Polsce szkoła podstawowa liceum epidemia edukacja NAUKA Przemysław Czarnek

"Miejsce kształtowania osobowości młodego człowieka". Czarnek o istocie szkolnictwa wyższego

- Szkolnictwo wyższe jest ważnym miejscem kształtowania osobowości młodego człowieka we wszystkich jego wymiarach - wskazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas Konferencji Ministrów Szkolnictwa Wyższego EOSW, która była nadawana online z Rzymu. Swoje przemówienie wygłosił w języku włoskim.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Przemysław Czarnek edukacja szkoła zdalne nauczanie konferencja POLSKA