Polskie Radio
Section05
edukacja

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  szkoła laptopy edukacja dzieci cyfryzacja Koronawirus w Polsce Małgorzata Frydrych

Kolejne zmiany w działaniu placówek oświatowych. Zobacz, o które ośrodki chodzi

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza kolejne ograniczenia w działaniu placówek oświatowych. Dziś wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego poradnie psychologiczno-pedagogiczne będą mogły pracować zdalnie oraz ograniczone będzie działanie m.in. specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. Ograniczenia będą obowiązywały od dziś do 10 kwietnia.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia choroby zakaźne POLSKA

Próbna matura 2020. CKE publikuje arkusze z języka polskiego i fizyki

CKE opublikowała rano na swojej stronie internetowej pierwszy z arkuszy próbnego egzaminu maturalnego – z zadaniami z języka polskiego na poziomie podstawowym. Uczniowie mają rozwiązać go w domu, a następnie przesłać do sprawdzenia swoim nauczycielom. Po południu na stronie CKE pojawiły się arkusze egzaminu na poziomie rozszerzonym z fizyki i polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo matura edukacja CKE