Polskie Radio
Section05
edukacja

Uczelnie otwierają się dla kandydatów. Rusza rekrutacja na nowy rok akademicki

Zarządzanie państwem na Uniwersytecie Rzeszowskim, archeometria na UAM czy gastronomia i catering dietetyczny na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie - to tylko kilka z nowych kierunków studiów przygotowanych przez uczelnie wyższe na rok akademicki 2023/2024. Rekrutacja na studia właśnie ruszyła, a dyplom, jak wynika z badania Ośrodka Przetwarzania Informacji - Państwowego Instytutu Badawczego, daje konkretną przewagę na rynku pracy i w zarobkach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo edukacja NAUKA szkolnictwo wyższe

Przedwojenna motoryzacja w Polsce

Większość z nas ma samochód. Niektórych stać na lepsze, innych na gorsze cztery kółka, jednak niemal każdy może pozwolić sobie na ten luksus i zostać właścicielem auta. Dawniej nie było tak łatwo. Dziś przyglądamy się motoryzacji z początku XX wieku i wspominamy z rozrzewnieniem to, że „kiedyś to było”!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy kolekcjonowanie zabytki HISTORIA STYL ŻYCIA POLSKA społeczeństwo edukacja ciekawostki wojna 1920 II wojna światowa Polskie Radio

Dzień dziecka - przekaż dziecku swoją moto-pasję!

Wspólna moto-pasja rodzica i dziecka przynosi co najmniej dwa wymierne skutki: pogłębienie relacji rodzinnych oraz wzrost świadomości zagrożeń drogowych. Czy nie warto zatem połączyć przyjemne z pożytecznym?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja kierowca kierowcy samochód samochody dzieci dziecko hobby NAUKA edukacja psychologia rodzina społeczeństwo POLSKA bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi szkoła STYL ŻYCIA zabawa

Rewolucje naukowe i wiele więcej. Tak bawiliśmy się podczas 26. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i CNK [WIDEO]

Mnóstwo ciekawych i czasem zaskakujących pokazów, a w tym m.in. możliwość zobaczenia robota humanoidalnego czy stworzenie mapy 3D lodowców. 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik skupił rzesze młodych naukowców i fanów poznawania świata. Zapraszamy do zapoznania się z relacją! 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Piknik Naukowy zabawa edukacja Polskie Radio Centrum Nauki Kopernik

MON chce zwiększyć limit miejsc dla studentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Zmiany już od przyszłego roku akademickiego

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych z 2040 do 2089. 49 miejsc przybędzie w Lotniczej Akademii Wojskowej. Projekt rozporządzenia MON w tej sprawie trafił we wtorek do uzgodnień.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej szkolnictwo wyższe żołnierze studenci edukacja MON POLSKA Mariusz Błaszczak Dęblin lotnictwo samoloty