Polskie Radio
Section05
edukacja

Żyj ekologicznie! Jak przekonać nieprzekonanych

"Ale to nudne! Po co tak segregować te śmieci? Mi się to i tak nie uda!" - słyszeliście już kiedyś od kogoś takie zdania? Wydaje się, że ci, którzy tak mówią nigdy nie zrozumieją ekologii. A może wystarczy bardzo mocno przytulić babcię i dziadka, uśmiechnąć się do rodziców czy przyjaciół i powiedzieć im wszystkim: posłuchajcie - muszę z wami poważnie porozmawiać o mojej i naszej przyszłości?
Zobacz więcej na temat:  edukacja ekologia

Co ciekawego dla dzieci i rodziców w środowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom

Jak samodzielnie zbudować autobus? Co lubią dzieci i co mogą robić na koloniach? Jakie angielskie słówka związane z zabawami na koloniach w języku angielskim warto poznać? O tym wszystkim w środowych audycjach Polskiego Radia Dzieciom. W "Strefie rodzica" po 21.00 porozmawiamy o książce "Odetchnij od miasta" autorstwa Toli Piotrowskiej. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  edukacja rozwój dziecka

Poniedziałkowe propozycje dla dzieci i rodziców w Polskim Radiu Dzieciom

Porozmawiamy o ładnych rzeczach i ozdobach. Po co właściwie one są? Do czego służą? Przypomnimy najsłynniejsze utwory wspaniałego kompozytora i pianisty Karola Szymanowskiego zaś Leszek i Miś Michaś spróbują wytłumaczyć dzieciom czym są żniwa i jakich urządzeń używano kiedyś podczas żniw. W "Strefie rodzica" po 21.00 będziemy przez 2 godziny rozmawiać na temat edukacji domowej. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  edukacja dzieci DAB+ rozwój dziecka

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ostatni dzień na złożenie zaświadczenia o wynikach egzaminu

We wtorek mija termin na uzupełnienie przez absolwentów klas VIII szkół podstawowych wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W tym roku w całym kraju obowiązuje jednolity harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja egzamin ósmoklasisty szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej