Marcin Zdunik. Nauczyciel, czyli ryzykant

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:00
– Gdy trafi się nam zdolny student, mamy więcej do stracenia. Możemy zmarnować wielki talent. Trzeba za wszelką cenę tego uniknąć – mówił wiolonczelista i pedagog Marcin Zdunik.
Audio
  • Marcin Zdunik. Nauczyciel, czyli ryzykant (Five o'clock/Dwójka)
Audio
  • Marcin Zdunik. Nauczyciel, czyli ryzykant (Five o'clock/Dwójka)

Urodzony w 1987 r. znakomity kameralista i solista, laureat Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w 2007 r. był gościem pierwszej odsłony nowego cyklu w audycji "Five o'clock", w którym przyglądamy się relacji nauczyciel-uczeń i zastanawiamy się, co w nauczaniu instrumentalistów na poziomie akademickim jest najważniejsze.

Marcina Zdunika pytaliśmy o to, jak doszło do tego, że stał się wykładowcą klasy wiolonczeli w Akademii Muzycznej w Gdańsku i jak odnajduje się w tej nowej roli. Muzyk zwrócił uwagę m.in. na to, że w pracy pedagogicznej największą trudność sprawia dziś powszechność nagrań płytowych i konkursów.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Marcin Zdunik (wiolonczelista i pedagog), Maciej Kułakowski i Jan Lewandowski (studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku)

Data emisji: 11.03.2017

Godzina emisji: 17.00

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymanowski najlepszy od Ślązaków!

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 08:00
Najlepsze nagranie I Kwartetu smyczkowego Karola Szymanowskiego wybrali Marcin Zdunik, Kacper Miklaszewski oraz Adam Suprynowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Zdunik: w Dwójce poznałem wielu przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 12:00
- Dwójka niesie ze sobą ogromny ładunek erudycji i pozytywnego napięcia. Nie chciałbym, żeby się zmieniała - komplementował nas znakomity wiolonczelista
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co czyta i czego słucha Marcin Zdunik?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 10:00
Od Bacha do Nohavicy, od średniowiecznego ascety po współczesnego pisarza literatury nurtu chłopskiego - znakomity wiolonczelista dzielił się w Dwójce swoimi kulturalnymi fascynacjami.
rozwiń zwiń