Co nas czeka na festiwalu "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 18:18
W "Poranku Dwójki" zapraszamy na rozmowę z dyrektorem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą i dyrektorką Agencji Kreacji Teatru Telewizji TVP Ewą Millies-Lacroix o tegorocznym święcie teatru w Sopocie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Viacheslav Nikolaenko/shutterstock.com

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca w Sopocie. Podczas festiwalu zaprezentowane zostanie 20 spektakli i ok. 30 słuchowisk zrealizowanych w ubiegłum roku przez Programy I, II i III,, a także w rozgłośniach regionalnych. O wydarzeniu tym porozmawiamy po godz. 8.10.

Ponadto w audycji:

  • o godz. 7.50 - rozmowa Andrzeja Zielińskiego z Mateuszem Adamiakiem o tegorocznyych Warsaw Summer Jazz Days
  • o godz. 8.50 - rozmowa o premierze (29.06) adaptacji scenicznej "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza w Teatrze Dramatycznym Scena na Woli w Warszawie przygotowanej przez Teatr Malabar Hotel.
  • o godz. 9.20 - rozmowa o wystawie w Muzeum Auschwitz, poświęconej ruchowi oporu w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady. Ekspozycja zajęła dwie sale bloku 11, nazywanego blokiem śmierci.
  • o godz. 9.30 zaproszenie na 18. festiwal Ogrody Muzyczne na Zamku Królewskim w Warszawie. Festiwal rozpoczyna się 30. czerwca i potrwa do końca lipca.
  • po godz. 9.30 zaproszenie na wystawę w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie poświęconą kultowemu motocyklowi junak. Maszyny te trafiły do sprzedaży 60 lat temu.

Po godzinie 9.00 zaprosimy Państwa do zabawy. Przygotowaliśmy na lato nowy konkurs: "Pocztówka z wakacji".

Naszą "Płytą Tygodnia" będzie zaś album firmy Decca z nowymi nagraniami słynnych tematów filmowych Johna Williamsa.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (29.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: Dwa Teatry 2018
Czytaj także

Słuchowiska Dwójki w konkursie Dwóch Teatrów 2018

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 17:10
W audycji opowiemy o czterech produkcjach Programu 2 PR, które startują w konkursie na najlepsze słuchowiska XVIII Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Dwa Teatry.
rozwiń zwiń