Polsko-ukraińskie śpiewy na Zamku Królewskim

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2013 19:00
W piątkowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy na temat Koncertu Nieodległości, który 3 Maja odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Gośćmi w studiu Dwójki będą Ola Turkiewicz - dyrektor muzyczna i Jacek Górski - producent Koncertu.
Wielki Koncert Niepodległości
Wielki Koncert NiepodległościFoto: materiały promocyjne

W tegorocznym wydaniu koncertu, który poprowadzi Wojciech Malajkat, obok Oli Turkiewicz wystąpi Grzegorz Wilk oraz goście specjalni: Imam Janusz Aleksandrowicz oraz Tatiana Sopiłka z Kijowa wraz z polsko-ukraińskim wokalnym Zespołem "Dziczka".

Gościem koncertu jest też grający na duduku i fletach kaukaskich Ormianin Tigran Aleksanyan z Londynu. Oprawę muzyczną koncertu zapewnią jazzowi muzycy sesyjni: Marcin Riege, Dawid Lubowicz, Artur Kubasik czy Marcin Janiszewski. W programie Koncertu Trzeciego Maja usłyszymy utwory monumentalne i znane, takie jak "Bogurodzica” czy "Źródło” Jacka Kaczmarskiego oraz zupełnie zapomniane jak "Litwinka” (1831 r.) Karola Kurpińskiego. Honorowy Patronat nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

O 8:00 wysłuchamy Nabożeństwa Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Nie zabraknie płyty tygodnia - tym razem arie z oper Giuseppe Verdiego w wykonaniu Piotra Beczały. Towarzyszy Polska Orkiestra Radiowa pod batuta Łukasza Borowicza. Nowy album firmy Orfeo.
W cyklu "Piosenka z rekomendacją" ulubione kompozycje poleca Sławomira Jaskułke.

Zapraszamy

3 maja (piątek) godz. 6.00.

Zobacz więcej na temat: patriotyzm