X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
patriotyzm

Poseł PiS: z domu wyniosłem ducha patriotyzmu i wolności

– Od początku kadencji Sejmu wspieram rząd Zjednoczonej Prawicy, który podjął się bardzo trudnych reform i odbudowy Polski po dwóch złych kadencjach koalicji PO-PSL – powiedział w audycji "Nieznani Znani 24" Ireneusz Zyska, który na początku grudnia wystąpił z koła poselskiego oraz partii Wolni i Solidarni i przeszedł do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Solidarność Solidarność Walcząca patriotyzm

Krzysztof Kur: płyta z pieśniami to suma wielu lat pracy

- Te płyty, które teraz Polskie Radio wydało, to podsumowanie nie kilku, a kilkudziesięciu lat pracy. Tak naprawdę zaczęło się od tego, że Tadeusz Kaczyński - twórca Filharmonii Traugutta - wynajdował te utwory, potem układał z nich programy koncertowe, które myśmy przez wiele lat wykonywali - mówił w Dwójce jeden z szefów artystycznych projektu "Pieśni polskich powstań narodowych".
Zobacz więcej na temat:  niepodległość Agencja Muzyczna Polska Orkiestra Radiowa płyta Polskie Radio pieśń patriotyzm

Przewodniczący Kolegium IPN: w latach 1918-22 dokonaliśmy rzeczy nieprawdopodobnych

- Spór między piłsudczykami a endecją miał wiele dramatycznych momentów. Udało się jednak wznieść ponad te podziały dla dobra kraju - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wojciech Polak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski 11 listopada odzyskanie niepodległości Józef Piłsudski Roman Dmowski patriotyzm

Spisz i Orawa: silny polski patriotyzm

Spisz i Orawa to ziemie związane z Polską od XV wieku, czyli słynnego zastawu spiskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa o drogach do niepodległości Polski na Podhalu, Spiszu i Orawie mówili: Jan Budz, prezes Zarządu Głównego Związku Polskiego Spisza, Robert Kowalczyk, dyrektor Orawskiego Centrum Kultury i Jan Karpiel Bułecka, architekt, muzyk, tancerz,  animator i popularyzator folkloru góralskiego, laureat  Nagrody Kolberga.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane POLSKA historia Polski odzyskanie niepodległości patriotyzm