"Brillante" Janusza Wawrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 15:35
Od poniedziałku (5.02) Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" będzie album solisty, na którym znalazło się nagranie II Koncertu skrzypcowego d-moll Henryka Wieniawskiego oraz "Fantazji szkockiej" Maxa Brucha.
Brillante Janusza Wawrowskiego
"Brillante" Janusza WawrowskiegoFoto: materiały prasowe

Januszowi Wawrowskiemu towarzyszy orkiestra Stuttgarter Philharmoniker pod batutą Daniela Raiskina. Jak powiedział w wywiadzie dla "The Guardian" skrzypek: "myślę, że Wieniawski poprzez dodanie motywów polskich, momentami nawiązujących wręcz do Chopina, chciał podkreślić w swoim Koncercie dziedzictwo kulturowe i tradycje muzyczne kraju, który wówczas nie istniał na mapach Europy. Bruch natomiast poszukiwał charakterystycznych motywów, jakich niewątpliwie dostarczyć mu mogła muzyka ludowa Szkocji."

Wydawnictwo powstało we współpracy z Instytutem Polskim w Düsseldorfie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Płyta firmy Warner Classics prezentujemy od poniedziałku do piątku około godz. 7.30 w audycji "Poranek Dwójki". Aby ją zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: Płyty