Polskie Radio
Section05
Płyty

Taylor Swift w wydaniu nostalgicznym. Nowa płyta bijącej rekordy artystki

- To płyta nostalgiczna, widać przemianę duchową - mówi korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski o nowej płycie Taylor Swift. Krążek "The Tortured Poets Department" trafił do słuchaczy 19 kwietnia; w ciągu doby od premiery, m.in. za sprawą oddanych fanek znanych jako Swifties, piosenki z wydawnictwa osiągnęły miliony odtworzeń w sieci. Wiele więc wskazuje, że będzie to więc kolejny, po m.in. rekordowej trasie "Eras Tour", komercyjny sukces artystki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Adrianna Janiszewska Jan Pachlowski Taylor Swift muzyka rozrywkowa Płyty

WP #363. Sylwestrowe wydanie "Wieczoru płytowego" z udziałem słuchaczy

W niedzielę, w wieczór sylwestrowy, o 19.00 (a nie jak zwykle o 22.00!) zaprosiliśmy Państwa na specjalne wydanie "Wieczoru płytowego", w którym znalazły się wyjątkowe prezenty dla słuchaczy, między innymi albumy wielkich artystów - Glenna Goulda, Krystiana Zimermana, Marthy Argerich, Maurizia Polliniego, Seong-Jin Cho, Anne-Sophie Mutter, Yo-Yo Ma i Bruce'a Liu.
Zobacz więcej na temat:  sylwester Przemysław Psikuta Tomasz Szachowski Płyty albumy muzyka współczesna Dwójka

Krzyk wściekłej młodzieży. Nirvana, "Nevermind" i cień sukcesu

Wszystko jest tutaj kultowe: słynna okładka z bobasem, piosenki, z których niemal każda stała się przebojem, wreszcie - legenda Kurta Cobaina, frontmana zespołu Nirvana. "Nevermind", drugi studyjny album grupy, ukazał się w USA 24 września 1991 roku i od razu zmienił oblicze muzyki rozrywkowej. Nie tylko w Ameryce.
Zobacz więcej na temat:  Nirvana muzyka rozrywkowa Rock Pop USA płyta Płyty album albumy kultura masowa zespół HISTORIA Ameryka Północna Stany Zjednoczone