Viviane Chassot i koncerty fortepianowe Mozarta na akordeon

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 16:00
Od poniedziałku (12.08) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest najnowszy album szwajcarskiej akordeonistki z transkrypcjami koncertów fortepianowych słynnego Austriaka.
Okładka plyty
Okładka plytyFoto: materiały prom.

Viviane Chassot należy do czołówki europejskich wirtuozów akordeonu, specjalizujących się w opracowaniach muzyki klasycznej. Jej dotychczasowe płyty z sonatami i koncertami fortepianowymi Haydna, a także z cyklem Piece de clavecin Jeana Phillippe'a Rameau zostały bardzo życzliwie przyjęte zarówno przez krytykę, jak i publiczność.

Viviane Chassot miała okazję z sukcesami występować w czołowych europejskich salach koncertowych pod batutą takich dyrygentów, jak m.in. Simon Rattle, David Zinman czy Riccardo Chailly. Na swej najnowszej płycie prowadzi zespół Camerata Bern "od akordeonu", a repertuar to trzy koncerty fortepianowe Mozarta w transkrypcjach na akordeon – F dur KV 413, B-dur KV 450 i B-dur KV 595.

Płyta do wygrania w "Poranku Dwójki" od poniedziałku do piątku (12.08-16.08) o godz. 8.00 (w czwartek 15.08 nieco wcześniej ze względu na  świąteczną mszę).

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: Płyty