Jazz Band Młynarski-Masecki "Płyta z zadrą w sercu"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:00
Od 11 listopada "Płytą tygodnia" w "Poranku" jest najnowsza - druga już - płyta zespołu Masecki-Młynarski Jazz Band zatytułowana "Płyta z zadrą w sercu".
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Materiały promocyjne

Jest to jednocześnie tytuł utworu z tekstem Mariana Hemara do muzyki jednego z amerykańskich standardów. Ta piosenka stała się przebojem rewii teatru Cyrulik Warszawski na rok przed wybuchem II wojny. Masecki i Młynarski podejmują na płycie próbę wskrzeszenia nie tylko repertuaru przedwojennych szlagierów, lecz także odtworzenia charakterystycznego brzmienia zespołu i maniery wykonawczej charakterystycznej dla poszczególnych instrumentów. Co więcej, do nagrań zrealizowanych w Berlinie zostały wykorzystane zabytkowe mikrofony, w rezultacie płyta brzmi podobnie, jak 78-obrotowe krążki sprzed ponad 80 lat! Osobnym walorem płyty są partie wokalne Jana Emila Młynarskiego, który w urzekający i stylowy sposób przybliża polskie szlagiery m.in Zygmunta Karasińskiego i Szymona Kataszka z tamtego okresu.

"Płyta z zadrą w sercu". Marcin Masecki: od dawna marzyliśmy o orkiestrze>>>

Album do wygrania w "Poranku Dwójki"  po godz. 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.