W hołdzie dla Michela Legranda

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 13:35
Od poniedziałku (9.12) "Płytą Tygodnia" w "Poranku Dwójki" jest album poświęcony pamięci zmarłego w styczniu tego roku kompozytora.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prasowe

Ten wybitny kompozytor muzyki filmowej, aranżer, pianista i wokalista stał się z biegiem lat ikoną francuskiej i - szerzej - europejskiej kultury. Filmy, do których pisał muzykę, m.in Parasolki z Cherobourga, Lato roku 1942, Sprawa Thomasa Crowna, były wielokrotnie wyróżniane nominacjami i nagrodami (w sumie otrzymał trzy Oscary i pięć nagród Grammy!). Te najważniejsze należały i nadal należą do kanonu europejskiego kina a sam Legrand jest znakiem szczególnym odchodzącej już generacji, którą czasem nazywa się "generacją Legranda".

Płyta zawiera kilka najbardziej znanych tematów filmowych artysty, są też pozycje mniej znane, a całość w wykonaniu akordeonisty Richarda Galliano i Praskiego Kwintetu Smyczkowego.

Płyta do wygrania codziennie od poniedziałku do piątku (9-13.12) w "Poranku Dwójki" po godzinie 8.00.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak