Howard Shelley gra koncerty Cramera

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 15:08
Od poniedziałku 3 czerwca "Płytą Tygodnia" będzie nowy krążek firmy Hyperion z koncertami fortepianowymi (nr.4 C-dur i nr 5 c-moll) Johanna Baptysty Cramera.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: mat. promocyjne

Urodzony w Mannheim w 1771 roku, już jako dziecko wraz z rodziną przeniósł się do Anglii, gdzie stał się znaczącą postacią życia muzycznego. Jego niemały dorobek kompozytorski obejmuje m.in etiudy, 200 sonat i 9 koncertów fortepianowych, z których część współcześnie przywracana jest na sceny filharmoniczne. Cramer przyjaźnił się z Haydnem i Beethovenem i był obok twórcy Eroiki uważany za najwybitniejszego pianistę swojej epoki, cenionego głównie za perfekcję techniczną. Prowadził w Londynie firmę Cramer & Co, zajmującą się sprzedażą fortepianów i wydawaniem nut (był pierwszym, który w Anglii opublikował V Koncert fortepianowy Beethovena).

Płyta z koncertami Cramera w najnowszym, znakomitym nagraniu Howarda Shelleya i orkiestry London Mozart Players do wygrania w "Poranku Dwójki", od poniedziałku do piątku (3-7.06) o 7.30.

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: Płyty