"Desire". Aleksandra Kurzak solo

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 14:29
Od najbliższego poniedziałku (6.07) Płytą Tygodnia będzie najnowszy album solowy Aleksandry Kurzak, zatytułowany "Desire", wydany przez Sony Classical.
Okładka płyty Desire
Okładka płyty "Desire"Foto: Mat. promocyjne

Tej wybitnej artystki nie trzeba przedstawiać słuchaczom Dwójki, ale może warto w skrócie przypomnieć, że ukończyła Akademię Muzyczna we Wrocławiu a także Hochschule fűr Musik und Theater w Hamburgu. Jest laureatką Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki z 1998 roku, a także wielu innych konkursów m.in. w Helsinkach, Barcelonie i w Kantonie.

Obecnie występuje na największych scenach operowych świata, m.in. w nowojorskiej Metropolitan Opera, mediolańskiej La Scali i w Royal Opera House w Londynie. Ten najnowszy album zawiera arie z oper m.in Pucciniego, Verdiego, Leoncavalla, Czajkowskiego, Moniuszki i Bizeta. Śpiewaczce towarzyszy Morphing Chamber Orchestra pod dyrekcją Frederica Chaslina.

Album do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" (6-10.07) kilka minut po godzinie 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta