Arielka, Mavka i delfin Um, czyli muzyka z filmów dla dzieci

1 czerwca za nami, ale warto jeszcze trochę poświętować Dzień Dziecka. Muzyka z filmów i seriali dla dzieci nie jest zbyt częstym gościem "Muzyki w kadrze", więc czemu nie? 
W tym wydaniu audycji słuchaliśmy muzyki z filmów dla dzieci
W tym wydaniu audycji słuchaliśmy muzyki z filmów dla dzieciFoto: Oksana Trautwein/shutterstock.com
O Audycji

Zabrzmiała zatem muzyka z filmów wodnych: "Biały delfin Um", "Vaiana", "Luca", a przede wszystkim "Mała Syrenka" z muzyką Alana Menkena - dużo z nowej wersji, ale też trochę ze starej. Był też wątek lądowy, głównie leśny, ukazała się bowiem muzyka Dario Vero do ukraińskiego filmy "Mavka i strażnicy lasu" - sprawdziliśmy jak brzmi, sięgnęliśmy też po starszą muzykę Vero.

***

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać. W niedzielę o godzinie 11.30 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 4.06.2023

Godzina emisji: 11.30

mo

Playlista