X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słuchaj Świata - Bałkany

07.06.2015
Słuchaj świata 7 czerwca godz. 16:00
O Audycji

Słuchaj Świata - Bałkany

W audycji "Słuchaj świata" porozmawiamy o największym od dziesięcioleci kryzysie społeczno-politycznym w Macedonii oraz o napięciu macedońsko-albańskim. 10. maja w Kumanowie grupa kilkudziesięciu uzbrojonych Albańczyków przez ponad dobę walczyła z oddziałami macedońskich służb bezpieczeńśtwa. Albańczycy posługiwali się symboliką Narodowej Armii Wyzwolenia, co byłoby kolejnym dowodem na nasilenie działalności bojówek walczących o "Wielką Albanię". Pojawiły się jednak głosy wśród macedońskiej opozycji, że atak został zainspirowany przez stojącego na czele rządu od 2006 roku Nikołę Gruewskiego, który zmaga się z największym kryzysem politycznym po tym, jak macedońskie media ujawniły nagrania z podsłuchów czołowych polityków rządu, w których znalazły się dowody korupcji na wielką skalę, fałszowania wyborów, działania przeciw opozycji i sterowanie sądami. Naszymi gośćmi będą: Marta Szpala z Ośrodka Studiów Wschodnich oraz Tomasz Żornaczuk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Towarzyszyć nam będzie muzyka z Macedonii i Albanii. A w części koncertowej zaprezentujemy występ Marii Mazzotty i Redi Hazy na tegorocznym Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja 2015" Zapraszają Michał Żakowski i Kuba Borysiak.

Prowadzący: Borysiak Jakub, Kędziorek Piotr, Panek Bartosz , Żakowski Michał

Goście: Marta Szpala, Tomasz Żornaczuk

Data emisji: 07.06.2015

Playlista
  • Del Cielo e della Terra Maria Mazzotta i Redi Haza - Del Cielo e della Terra
  • Mazzotta Maria, Hasa Redi, - Cicerenella
  • Maria Mazzotta Redi Hasa - Cto mi je milo
  • Mazzotta Maria, Hasa Redi, - Sladjano moje
  • Hasa Redi, Mazzotta Maria, - Dumbala Dumba
  • Ederlezi Maria Mazzotta Redi Aza - Ederlezi
  • Fanfara Tirana, - Janines Ci Pane Syte
  • Gypsy Burek Orkestar, - Mali Poni
  • Gypsy Burek Orkestar, - Kaj Stole