X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwale folklorystyczne strażnikami tradycji?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 20:00
W całej Polsce rozbrzmiewają pieśni obrzędowe i tradycyjne przyśpiewki weselne, a mazury, oberki i kujawiaki porywają publiczność do tańca. Trwa sezon festiwali folklorystycznych.
Audio

Te najważniejsze wydarzenia - ogólnopolskie i międzynarodowe - jeszcze przed nami. Za nami natomiast imprezy o mniejszym, regionalnym zasięgu, a wśród nich Konkurs kapel i śpiewaków ludowych regionów nadwiślańskich "Powiślaki" w Maciejowicach, Mazowiecki Przegląd Folkloru "Dni Kolbergowskie" w Przysusze i w Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie.

W "Źródłach" zastanawiamy się, jaką rolę tego typu festiwale pełnią na kulturalnej mapie Polski. Odpowiadamy też na pytania, czym te wydarzenia są dla wykonawców - ludowych śpiewaków i muzykantów, czym dla odbiorców i czy zawsze powinny mieć formę konkursu.

Podczas audycji można posłuchać najciekawszych ludowych utworów, a także wspomnień starszych ludzi, autentycznych wiejskich śpiewaków i grajków, którzy pielęgnują dawne tradycje.

***

Zobacz więcej na temat: Dwójka Monika Pilch
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak