Podwójne urodziny mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 14:01
Zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania "Kleszczowiska", w którym świętowaliśmy przypadające 2 maja 68 urodziny Normana Granta z Jamajki oraz 86 urodziny poety, autora słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych i rockowych Bogdana Loebla.
Audio
  • Podwójne urodziny mistrzów (Kleszczowisko/Dwójka)
Norman Grant
Norman Grant Foto: PAP/EPA/DOMENECH CASTELLO

W nagraniu audycji:


Wspomnienia ze spotkań z początków kariery europejskiej śpiewaka z Jamajki "Twinkle" Brother Normana Granta. Oddanego przyjaciela Polaków w pieśniach solidarnościowych z 1982 r. (album "Underground" i "Solidarność anti-apartheid", 13.12.1989 w hali Stoczni Gdańskiej).  2 maja Norman Grant kończy 68 lat, ale wystąpi z Trebuniami-Tutkami i Twinkle Brothers na Ostroda Reggae Fest (5-7.07 br.).

Życzenia dla Bogdana Loebla - "ojca" poetyki-stylistyki polskiego bluesa (m.in. cały Blackout i Breakout), poety, prozaika, autora słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia - kończącego 2 maja 86 lat. Jego "Kiedy byłem małym chłopcem", "Bluesa dostałem od mojej Matki" Old Breakout i osobista "Ulica Zachodzącego Słońca" (Nowa Tradycja 2007) to dziś historyczne przeboje z Przesłaniem, jak i uhonorowane Nagrodą im Reymonta "Pocztówki - z Zaciśniętej Pięści Róży", a nagrane osobiście przez Mistrza z Afrykanami i młodymi z ruchu "Nowej Tradycji" Mają i Wojem.

Audycję wieńczy kultowa "Modlitwa" w wykonaniu bluesmana z Nowej Zelandii Noela Couttsa i jego żony flecistki z Teatru Wielkiego w Warszawie - Eli Coutts z domu Tabernackiej.

***

Tytuł audycji: Kleszczowisko

Przygotował: Włodzimierz Kleszcz

Data emisji: 29.04.2018

Godzina emisji: 00.00

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak