X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójne urodziny mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 14:01
Zapraszamy do wysłuchania specjalnego wydania "Kleszczowiska", w którym świętowaliśmy przypadające 2 maja 68 urodziny Normana Granta z Jamajki oraz 86 urodziny poety, autora słuchowisk oraz tekstów piosenek bluesowych i rockowych Bogdana Loebla.
Audio
  • Podwójne urodziny mistrzów (Kleszczowisko/Dwójka)
Norman Grant
Norman Grant Foto: PAP/EPA/DOMENECH CASTELLO

W nagraniu audycji:


Wspomnienia ze spotkań z początków kariery europejskiej śpiewaka z Jamajki "Twinkle" Brother Normana Granta. Oddanego przyjaciela Polaków w pieśniach solidarnościowych z 1982 r. (album "Underground" i "Solidarność anti-apartheid", 13.12.1989 w hali Stoczni Gdańskiej).  2 maja Norman Grant kończy 68 lat, ale wystąpi z Trebuniami-Tutkami i Twinkle Brothers na Ostroda Reggae Fest (5-7.07 br.).

Życzenia dla Bogdana Loebla - "ojca" poetyki-stylistyki polskiego bluesa (m.in. cały Blackout i Breakout), poety, prozaika, autora słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia - kończącego 2 maja 86 lat. Jego "Kiedy byłem małym chłopcem", "Bluesa dostałem od mojej Matki" Old Breakout i osobista "Ulica Zachodzącego Słońca" (Nowa Tradycja 2007) to dziś historyczne przeboje z Przesłaniem, jak i uhonorowane Nagrodą im Reymonta "Pocztówki - z Zaciśniętej Pięści Róży", a nagrane osobiście przez Mistrza z Afrykanami i młodymi z ruchu "Nowej Tradycji" Mają i Wojem.

Audycję wieńczy kultowa "Modlitwa" w wykonaniu bluesmana z Nowej Zelandii Noela Couttsa i jego żony flecistki z Teatru Wielkiego w Warszawie - Eli Coutts z domu Tabernackiej.

***

Tytuł audycji: Kleszczowisko

Przygotował: Włodzimierz Kleszcz

Data emisji: 29.04.2018

Godzina emisji: 00.00

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak