Suity orkiestrowe BWV 1066-1069 Jana Sebastiana Bacha

Przed Płytowym Trybunałem Dwójki stanęły cztery Suity orkiestrowe BWV 1066-1069 Jana Sebastiana Bacha. Czy jury było jednogłośne, czy wybrało jedno czy więcej wykonań? Do wysłuchania audycji zapraszają jurorzy: Lilianna Stawarz, Krzysztof Firlus, Wojciech Michniewski i przewodniczący obradom Jacek Hawryluk.
Jury Płytowego Trybunału Dwójki w składzie: Wojciech Michniewski, Jacek Hawryluk, Lilianna Stawarz i Krzysztof Firlus
Jury Płytowego Trybunału Dwójki w składzie: Wojciech Michniewski, Jacek Hawryluk, Lilianna Stawarz i Krzysztof FirlusFoto: Przemysław Chmielewski / Polskie Radio
O Audycji

Cykliczna audycja Jacka Hawryluka, w której zaproszeni goście – krytycy muzyczni – porównują interpretacje wybranego utworu nie wiedząc, kto jest wykonawcą. Pomysł jest prosty. Słuchamy w ciemno wybranego utworu, w kilku interpretacjach, bez wiedzy na temat wykonawców. Program składa się z czterech rund, w każdej z nich eliminujemy jedno wykonanie. Do ostatniej rundy przechodzą dwa lub trzy najlepsze, zdaniem gości, interpretacje. W finale wybieramy tę najlepszą. Dopiero po odrzuceniu dowiadujemy się, kto podpisał się pod konkretnym wykonaniem. Do końca więc słuchacze i krytycy trzymani są w napięciu.

I Miejsce 

Musica Antiqua Köln, dyr. Reinhard Goebel (Archiv1986) (wersja 4)

 

II Miejsce

Orkiestra Barokowa z Fryburga Bryzgowijskiego, dyr. Petra Müllejans i Gottfried von der Goltza (Harmonia Mundi 2011) (wersja 6)

 

III miejsce

Ensemble Masques, kier. art Olivier Fortin (Alpha 2022) (wersja 5)

  

Pozostałe nagrania

English Baroque Soloists, dyr. John Eliot Gardiner (Erato 1985) (wersja 1)

 

The Boston Early Music Soloists, dyr. William Malloch (Koch 1991) (wersja 3)

 

Dunedin Consort, dyr. John Butt (Linn 2022) (wersja 2)

***

Tytuł audycji: Kto słucha, nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki

Prowadził: Jacek Hawryluk

Data emisji: 30.09.2023

Godzina emisji: 17.00

mo

Playlista