X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Radiowe wspomnienia o tych, którzy odeszli

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 20:00
Przełom października i listopada jest w naszej tradycji czasem wspominania tych, których już nie ma między nami.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Mariposa

W tych dniach zadumy przywołamy w Dwójce osoby nam bliskie, te, które chcemy zapamiętać; te, których zapomnieć nie wolno.

Od 26 października w paśmie "Głosy z przeszłości" - godz. 11.45-12.00 - wspominaliśmy ludzi radia: Bohdana Tomaszewskiego (26.10), Mariana Adamskiego (27.10), Barbarę Grębecką (28.10), Adama Wielowieyskiego (29.10), Danutę Żelechowską (30.10).

30 października w godz. 22.00-22.30 przypomnieliśmy sylwetki aktorów: Jerzego Kamasy, Jana Matyjaszkiewicza, Jana Prochyry.

31 października mówiliśmy o Wojciechu Przybylskim (w "Poranku Dwójki"), Edmundzie Wnuku-Lipińskim (ok. godz. 9.50), Zbyszku Siemaszce i Robercie Jarockim (w paśmie "Wolna sobota"), Krzysztofie Kąkolewskim (ok. godz. 11.30), Antonim Wicherku i Andrzeju Koszewskim (w paśmie "Duża czarna"), Sławomirze Gołaszewskim (w audycji "Kleszczowisko").

1 listopada przywołaliśmy pamięć: Alfreda Szreyera i Jerzego Płażewskiego (w "Poranku Dwójki"), Jerzego Semkowa (w paśmie "Wariacje z muzyką"), Piotra Piotrowskiego (godz. 10.15), Wojciecha Albińskiego (godz. 12.30), Janusza Sławińskiego, Jerzego Holzera, Rene Śliwowskiego, Danuty Michałowskiej, Piotra Cieślaka, Barbary Sass i Jerzego Timoszewicza (w paśmie "Pora koncertowa"), Lidii Kozubek (w "Chopinie osobistym"), Adama Walacińskiego i Krzysztofa Krauzego (w audycji "Muzyka w kadrze"), Tadeusza Konwickiego i Stanisława Barańczaka (w paśmie "Filharmonia Dwójki"), Kurta Webera (godz. 23.00).

2 listopada w audycji "Poranek Dwójki" wspominaliśmy Jana Laskowskiego, Michała Jagodzińskiego i Wojciecha Giełżyńskiego. W cyklu "Głosy z przeszłości" (2-6 listopada, godz. 11.45) przypomnimy z radiowych archiwów nagrania z udziałem Władysława Bartoszewskiego.

***

jp/mc/bch

Zobacz więcej na temat: wspomnienie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak