X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Niedzielnik muzyczny

Następny odcinek audycji dnia 26.01.2020 o godzinie 11:00 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Autorska audycja Piotra Matwiejczuka.

Niedzielnik muzyczny (Diessolis musica) to roślina zielna o krótkim okresie wegetacji. Preferuje stanowiska słoneczne, lasy konsonansowe i romantyczne ogrody. Liście sercowate o pokroju klasycznym wyrastają naprzemiennie z wijącej się w barokowych skrętach łodygi. Kwitnie intensywnie w niedzielne popołudnia. Ceniona w ziołolecznictwie, wykazuje silne działanie kojące w stanach zmęczenia i niepokoju.

Hasło z wyimaginowanego zielnika to jednocześnie opis nowej wakacyjnej audycji w Dwójce. Przez trzy godziny słuchać będziemy muzyki najodpowiedniejszej na leniwe wakacyjne popołudnie. Przed nami znakomite wykonania, nieoczywiste wybory repertuarowe, ciekawostki fonograficzne, wielka klasyka w słynnych interpretacjach, dzieła dobrze znane i zapomniane.

Prowadzący