Konkurs Wieniawskiego - 4 dzień przesłuchań [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 18:50
Trwają przesłuchania 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Transmitujemy je na stronie internetowej Dwójki. Zapraszamy do słuchania i oglądania wtorkowej sesji wieczornej, która zakończyła I etap zmagań. 

OGLĄDAJ WIDEO:

[YouTube Wieniawski Society]

Wtorek 11.10

I etap | sesja wieczorna:

16:00 Ayaka Uchio, Japonia
16:50 Shihan Wang, Chiny / Niemcy
17:50 Qingzhu Weng, Chiny

Dodatkowo o godz. 17.00 na naszej antenie zaprosiliśmy Państwa na podsumowanie dzisiejszej sesji porannej. Występy skrzypków oceniał Andrzej Sułek.

I etap | sesja poranna:

9:30 Adam Suska, Polska
10:25 Sulamita Sara Ślubowska, Polska

11:15 przerwa

11:40 Max Tan, Stany Zjednoczone
12:30 Belle Ting, Austria

ZOBACZ WIDEO Z SESJI PORANNEJ: 

Źródło: serwis YouTube.com / oficjalny kanał Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest najstarszym konkursem skrzypcowym na świecie. Oddaje hołd wirtuozowi i kompozytorowi Henrykowi Wieniawskiemu. Po raz pierwszy odbył się w 1935 roku w Warszawie, wówczas inicjatorem spotkań skrzypków był Adam Wieniawski, bratanek Henryka, a organizatorem - Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Kolejne edycje miały się odbywać co pięć lat, plany te pokrzyżowała jednak II wojna światowa. Po raz drugi konkurs odbył się dopiero po 17 latach w Poznaniu. W późniejszym okresie konkursy odbywały się już regularnie, co pięć lat - w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Z powodu pandemii tegoroczny konkurs odbędzie się po sześcioletniej przerwie.

Patronem medialnym konkursu jest Polskie Radio.