Słuchacze zdecydowali. Zagraliśmy Telemanna, Sibeliusa i Ravela

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 12:30
W sobotnie przedpołudnie gramy na antenie Dwójki utwory wybrane w głosowaniu melomanów. Tym razem słuchacze wybrali następujące tytuły: Jerzy F. Telemann - Koncerty polskie; Luigi Boccherini - Kwintet gitarowy D-dur "Fandango"; Feliks Mendelssohn III - Symfonia a-moll "Szkocka"; Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll i Maurycy Ravel - La Valse.
Audio
  • Słuchacze zdecydowali. Zagraliśmy Telemanna, Sibeliusa i Ravela (Dwójka na życzenie)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/GaudiLab

Wraz z powrotem jesiennej ramówki "zresetowaliśmy" listę naszych tytułów-propozycji w sobotnim plebiscycie. Wracamy do zestawu najbardziej popularnych dzieł muzyki poważnej, ponieważ chcemy dać szansę zagłosowania na ulubione utwory także tym, który dopiero dołączają do grona naszych stałych Słuchaczy. Sobie chcemy z kolei dać możliwość sięgnięcia po najświeższe nagrania, które warte są przedstawienia na antenie.

Regulamin naszej zabawy nie zmienił się. Nowością tej jesieni jest jednak postać "Jokera". To nazwisko kompozytora lub wykonawcy, na którego można głosować ze wskazaniem konkretnego utworu lub wybranej interpretacji. Aby oddać głos na tę postać po słowie "życzenie" w treści SMS-a prosimy wpisać literę "j" i treść swojego uzasadnienia. Na przykład gdyby "Jokerem" był Konstanty Andrzej Kulka: "ZYCZENIE.J Koncert Karłowicza w jego wykonaniu nie ma sobie rówych."

Jak zwykle liczą się najciekawsze (choć niekoniecznie najdłusze) SMS-y. I jak zawsze: czekają nagrody - pytowe nowości od Sony.

Każde głosowanie rozpoczyna się w sobotę o godz. 13.00 i trwa do piątku do godz. 16.00. Koszt wysłania jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT (1 zł + VAT). SMS-y można wysyłać na nr 71211.

Regulamin konkursu w programie "Dwójka na życzenie"

Lista 50 utworów, na które można głosować od 6 do 12 października >>>

***

Oto płyty, które można było wygrać w tygodniu od 6 do 12 października: 

c 
x 

x 

***

Tytuł audycji: Dwójka na życzenie

Prowadził: Maciej Łukasz Gołębiowski

Godzina emisji: 10.00

Data emisji: 13.10.2018

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak