X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. Festiwal Bachowski w Świdnicy

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 20:19
W tym roku będzie to wydarzenie bogate różnorodnością muzycznych stylistyk, artystycznych osobowości, wydarzeń towarzyszących, dawnej architektury, krajobrazów i miejsc, w których odbędą się koncerty: od Kościoła Pokoju w Świdnicy, poprzez dworzec kolejowy w Żarowie, po malownicze plenery Pożarzyska.
Audio
  • Z Barbarą Szypulską, koordynatorką Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy, rozmawia Anna Skulska (Wybieram Dwójkę)
Wnętrze Kościoła Pokoju w Świdnicy
Wnętrze Kościoła Pokoju w ŚwidnicyFoto: CCat82 / Shutterstock.com

19. Festiwal Bachowski w Świdnicy odbędzie się od 27 lipca do 4 sierpnia 2018 roku.

Na otwarcie Festiwalu muzyka francuska w bardzo stylowym wykonaniu zespołu Les Ambassadeurs pod dyrekcją Alexisa Kossenko. Muzycy wystąpią w repertuarze, którego trzon stanowią Leçons de ténèbres czyli Ciemne jutrzenie M-A. Charpentiera — poruszające opracowanie biblijnych Lamentacji Jeremiasza.

W sobotę 28 lipca Robert Bachara zagra Sonaty misteryjne H.I. F. Bibera, niezwykły cykl, który wymaga piętnastokrotnego przestrajania skrzypiec (skrzypek, by uprosić sobie nieco wyzwanie grał będzie na pięciu instrumentach). Będzie to prawdziwy maraton dla instrumentalistów — wykonanie na jednym koncercie wszystkich utworów składających się na komplet Sonat jest ewenementem i wymaga kondycji oraz koncentracji prawdziwie sportowych.

Niemiecki zespół Lautten Compagney przygotował program poświęcony angielskiej muzyce tanecznej XVII wieku — koncert będzie transmitowany w Programie Drugim Polskiego Radia. Jorge Jiménez wraz z DJ’em Slime’m ze Świdnicy zagrają swoje opracowanie Wariacji Goldbergowskich Bacha — utwór ten, jak głosi legenda, miał ukoić bezsenność pewnego arystokraty. London Haydn Quartet wraz z grającym na klarnecie Erikiem Hoeprichem zaprezentują utwory całej trójki klasyków wiedeńskich, a śpiewaczy zespół The Gesualdo Six angielskie motety.

Na finał - monumentalne oratorium Juda Machabeusz G.F. Händla — biblijna historia zwycięskiego powstania ludu Izraela przeciwko syryjskim prześladowcom. Chór i orkiestrę Capelli Cracoviensis oraz wybitnych solistów poprowadzi J.T. Adamus.

Ponadto występy Akademii Bachowskiej i Akademii Bachowskiej „Junior”. Dla najmłodszych przygotowano specjalny projekt edukacyjny „Śniadania na trawie”. Inne zaskakujące wydarzenia to „muzyka w liturgii”, występ Chóru Społecznego i „scena otwarta”, Maciej Bator nocą w Kościele Pokoju, Marzena Lubaszka na dworcu w Żarowie i koncert „five o’clock” w hotelu RED BARON — łącznie 22 koncerty w 10 dni.


Zobacz więcej na temat: Świdnica Jan Sebastian Bach
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak