Polskie Radio
Section05
Jan Sebastian Bach

Jan Tomasz Adamus: w tym roku Festiwal Bachowski mocno się rozrósł

- W marcu wszyscy rzucili się do działań internetowych, więc my też przeformatowaliśmy wszystko w tym kierunku. Jednak wychodzi na to, że sporą publiczność będziemy mogli wpuścić do Kościoła Pokoju w Świdnicy, a to olbrzymia drewniana świątynia, która zmieści kilka tysięcy osób - mówił w Dwójce dyrektor artystyczny świdnickiego festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Świdnica Jan Sebastian Bach muzyka klasyczna Paweł Siwek

Bach nagrany w piwnicy. Karol Marianowski: ta płyta jest zapisem chwili

- Na początku pomysł zrodził się z potrzeby zwykłej pracy w miejscu, gdzie będzie cicho i spokojnie, a ja będę mógł pobyć sam ze sobą. I tak zacząłem chodzić do swojej piwnicy i ćwiczyć repertuar - opowiadał w Dwójce Karol Marianowski - wiolonczelista, który w piwnicy nagrał sześć suit niemieckiego kompozytora barokowego na wiolonczelę solo.
Zobacz więcej na temat:  Jan Sebastian Bach Bartosz Panek muzyka klasyczna Dwójka MUZYKA KULTURA

Prof. Józef Majewski i próba teologicznej interpretacji twórczości Bacha

- Kiedy myślę o muzyce Jana Sebastiana Bacha, nie widzę różnicy między muzyką teologiczną, a jakąkolwiek inną, ale to, co mnie pociąga w poszukiwaniu u niego teologii, to muzyka czysto instrumentalna - mówił w Programie 2 Polskiego Radia medioznawca, publicysta i autor książki "Kanony śmierci. Słowo o chrystologii Wariacji goldbergowskich Jana Sebastiana Bacha".
Zobacz więcej na temat:  Jan Sebastian Bach MUZYKA KULTURA