X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

11. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:46
10 listopada 2019 roku zainaugurujemy XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego (10-24 listopada 2019).
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego
XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana PaderewskiegoFoto: Mat. prasowe

Konkurs odbywać się będzie pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Solistą Koncertu Inauguracyjnego będzie Nikita Mndoyants, zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, w 2007 roku, który zagra z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej im. Paderewskiego.

23 listopada 2019, w oczekiwaniu na werdykt Jury wystąpi Krzysztof Herdzin, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie fortepianu Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń, prezentując jazzowe aranżacje utworów Ignacego Jana Paderewskiego.

Inaugurację Konkursu poprzedzi Wernisaż Wystawy PADEREWSKI SUPERSTAR, który odbędzie się 8 listopad 2019 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Szymanowskiego 3).

Prezentowana wystawa ma na celu ukazanie sylwetki Paderewskiego z perspektywy masowego odbiorcy z przełomu XIX i XX wieku oraz podkreślenie ogromnej skali jego światowej popularności. Mamy nadzieję, że stanowić będzie zachętę do indywidualnego pogłębiania wiedzy na temat tego niezwykłego człowieka, wielkiego artysty i patrioty, który „rzucił świat na kolana”. Prezentowane zdjęcia, wycinki prasowe, dokumenty pochodzą ze zbiorów: Archiwum Akt Nowych w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Teatralnego w Warszawie, Ośrodka Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX wieku im. I. J. Paderewskiego przy Instytucie Muzykologii UJ oraz Library of Congress.

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego będzie w całości transmitowany w Internecie.
Materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak