"Stanisław Moniuszko - Msze". Płyta Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 14:50
Jest to pierwsze w dziejach fonografii wydanie "Mszy" Moniuszki w ich pełnej wersji – do tej pory znane były nagrania wyłącznie z towarzyszeniem organów.
Audio
  • Michał Klauza, dyrektor artystyczny Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, o płycie z "Mszami" Stanisława Moniuszki (Wybieram Dwójkę)
Stanisław Moniuszko - Msze
"Stanisław Moniuszko - Msze"Foto: mat. prom.

Kolejna płyta Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie - "Stanisław Moniuszko - Msze" - to najnowsze produkcje studyjne realizowane w Roku Moniuszkowskim przez Orkiestrę dla Polskiego Radia pod dyr. Michała Klauzy. 

Na płycie zamieszczono 3 "Msze" Stanisława Moniuszki: Es-dur, Des-dur i d-moll. Są to jedyne msze napisanie przez kompozytora z towarzyszeniem orkiestry.

Jest to pierwsze w dziejach fonografii wydanie "Mszy" Moniuszki w ich pełnej wersji – do tej pory znane były nagrania wyłącznie z towarzyszeniem organów. Wszystko to w znakomitych wykonaniach solistów: Ewy Majcherczyk, Elwiry Janasik, Andrzeja Lamperta, Jarosława Bręka, Chóru Polskiego Radia i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod batutą jej szefa – Michała Klauzy. Album ten stanowi nie tylko ważną pozycję w zbiorach każdego melomana, w tym miłośnika muzyki polskiej ale też cenną pozycję dla kultury polskiej.

Album wzbogacony jest bookletem z omówieniem utworów autorstwa Marcina Majchrowskiego.

Premiera: 06.12.2019
Wydawca: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Zobacz więcej na temat: Stanisław Moniuszko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak