X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyta "Miserere"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 14:16
Album "Miserere" Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia wznowiono po 20 latach!
okładka płyty
okładka płytyFoto: mat prom.

W klasztorze Kamedułów nad Wigrami zatrzymał się czas. Mogliśmy mówić językiem Psalmisty, oddychać frazą Josquina, żyć refleksją nam współczesnych. Czuliśmy, że to nasze słowa, nasze życie, nasz czas. Było to w końcu października 1999 roku, u schyłku XX wieku – na progu nowego tysiąclecia.

Jest to cytat z komentarza, a zarazem motto płyty "Miserere", wydanej w 2000 roku.

Płyta zawiera trzy dawne i trzy współczesne utwory do tekstu tego psalmu, napisane przez Gregorio Allegriego, Josquina Desprez, Gesualda da Venosa, a także przez Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Szalonka i Stanisława Krupowicza, wszystkie w wykonaniu Cameraty Silesii, dziś Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, pod dyrekcją Anny Szostak.

Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć fonograficznych tego ansamblu. Realizatorami nagrania byli Lech Dudzik i Gabriela Blicharz, a esejami opatrzyli je Ewa Obniska i Andrzej Chłopecki.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak