X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia z kolejną płytą w wytwórni DUX

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 14:47
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak oddaje w ręce swoich słuchaczy swój najnowszy album "Przez Łzy" z kompozycjami Romana Padlewskiego i Joanny Wnuk-Nazarowej.
Audio
  • Rozmowa z Joanną Wnuk-Nazarową na temat albumu "Przez łzy" (Poranek Dwójki)
Okładka płyty Przez łzy
Okładka płyty "Przez łzy"Foto: Mat. prasowe

Joanna Wnuk-Nazarowa 1200.jpg
"Przez łzy". Joanna Wnuk-Nazarowa o nowej płycie

Na płycie znajdują się utwory ważne nie tylko z racji ich artystycznych walorów. W treści każdego z tych dzieł zawarte zostały sprawy fundamentalne, dotykające problemów podstawowych dla każdego człowieka, ale też dotykające losu narodu doświadczonego klęskami, lecz z tych klęsk nieustannie powstającego.

Stabat Mater Romana Padlewskiego, oceniane jest jako najbardziej dojrzałe dzieło kompozytora z okresu sprzed II wojny światowej, stanowiące jednocześnie swoisty testament artysty. Joanna Wnuk-Nazarowa to postać zaiste renesansowa – kompozytorka, dyrygentka, pedagog i animatorka wielu wydarzeń muzycznych. Album "Przez Łzy" zawiera dwie kompozycje, napisane w odstępie dwóch lat: Planctus i Psalmy przyszłości?.

Album dostępny jest na stronie www.dux.pl, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.


***

Mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak