Polmuz | FINA na ucho

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 14:25
Zespół saksofonisty Michała Fetlera prezentuje ludowe pieśni sprzed ponad stu lat w wydaniu jazzowo-elektroniczno-kosmicznym.
Polmuz | FINA na ucho
Polmuz | FINA na uchoFoto: Mat. prasowe

Polmuz został powołany do życia w konkretnym celu – przywrócenia do życia zarchiwizowanych na płytach szelakowych pieśni ludowych z przełomu XIX i XX wieku. Szybko jednak okazało się, że powołany w tym celu skład ma potencjał na stworzenie zespołu z krwi i kości. Grupę powołaną przez saksofonistę Michała Fetlera współtworzą awangardowy kompozytor Rafał  Zapała, grający jazz i muzykę tradycyjną Ksawery Wójciński oraz perkusistka Joanna Glubiak. Trudna do sklasyfikowania twórczość Polmuzu czerpie zarówno z jazzowej improwizacji, obrzędowego transu, jak i współczesnej elektroakustyki. To ludowość w wydaniu kosmicznym, lecz na tyle przekonującym, że przyniosło ono zespołowi dwie nagrody na festiwalu Nowa Tradycja.


Skład zespołu:

Michał Fetler – saksofony

Joanna Glubiak – perkusja

Ksawery Wójciński – kontrabas

Rafał Zapała – syntezator, elektronika

Bartłomiej Frank – realizacja dźwięku


Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 19:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.


Gdzie i kiedy:

FINA Wałbrzyska 3/5, Warszawa

Czwartek, 6 lutego, godz. 20:00


***

Mat. prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak