Konkurs im. Z. Seiferta 2020 online

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 13:39
Tegoroczna edycja Konkursu Seiferta odbędzie się w wirtualnej przestrzeni online. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczestników z 11 krajów. Ich zmagania śledzić będzie można w dniach 8-10 lipca w kanale YouTube i profilu Facebook Seifert Competition.
Plakat konkursu
Plakat konkursuFoto: Mat. promocyjne

Jury w składzie Miroslav Vitouš, Ernst Reijseger i Michał Urbaniak nie miało w tym roku łatwego zadania. Do 4. Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta zgłosiło się bowiem ponad 40 znakomitych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów z czterech stron świata. Ostatecznie w gronie zakwalifikowanych do półfinałowych przesłuchań znaleźli się następujący młodzi artyści: Johannes Dickbauer (Austria), Gabriel Vieira (Brazylia), Clement Janinet (Francja), Youenn Rohaut (Francja), Tadas Dešukas (Litwa), Kristjan Rudanovski (Estonia), Kristijan Krajncan (Słowenia), Dawid Czernik (Polska), John Pearce (Wielka Brytania), Dominic Ingham (Wielka Brytania), Omer Ashano (Izrael), Gabe Terracciano (USA), Greg Byers (USA), João Silva (Portugalia).

 

Konkursowe przesłuchania odbywać się będą online w dniach 8-10 lipca 2020 r. Młodzi wirtuozi instrumentów smyczkowych walczyć będą o nagrody o łącznej puli 17.000 EURO. Dodatkowo organizator przewidział nagrodę międzynarodowych dziennikarzy, którzy również będą śledzić i komentować zmagania w Konkursie Seiferta. Swojego faworyta będzie mogła również wybrać internetowa publiczność, głosując na najlepszego uczestnika konkursu za pośrednictwem strony www.seifertcompetition.com, w trakcie każdego z trzech dni przesłuchań.

W zaaranżowanym zaś w przestrzeni wirtualnej studio konkursowym spotkać się będzie można z uczestnikami konkursu, jurorami, ważnymi postaciami świata muzyki, które miały okazję poznać Zbigniewa Seiferta lub osobiście z nim współpracować, a także laureatami poprzednich edycji konkursu. Będą również wspomnienia najciekawszych koncertów i występów konkursowych z ostatnich lat. A wszystko to bezpłatnie, na żywo, w transmisji internetowej w kanale www.youtube.com/seifertcompetition oraz na profilu www.facebook.com/SeifertCompetition.

Serdecznie zapraszamy.


Seifert Competition 2020 LIVE / online - 8 do 10 lipca.

Szczegóły:

www.seifertcompetition.com

www.facebook.com/SeifertCompetition

www.instagram.com/seifertcontest

www.youtube.com/seifertcompetition

https://twitter.com/seifertcontest


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Miasta Kraków.

***

Mat. prasowe