Dominik Bukowski / Dominik Kisiel - DELTA SCUTI

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 14:03
Dwóch trójmiejskich muzyków młodego i średniego pokolenia postanowiło połączyć swoje doświadczenia muzyczne i stworzyli duet pełen kolorów muzycznych i wolności artystycznej.
Dominik Kisiel i Dominik Bukowski
Dominik Kisiel i Dominik BukowskiFoto: Adam Dereszkiewicz

Dominik Bukowski - wibrafon

Dominik Kisiel - fortepian, Fender Rhodes

Są jak jeden organizm, gdzie obaj muzycy inspirują się nawzajem i  szukają nowych wspólnych przestrzeni muzycznych. Koncerty duetu to otwarte sesje improwizowane, które, pomimo kameralnego zestawienia instrumentów, cechują się ekspresją, innym razem kontemplacją muzyczną.

Delta Scuti - odległe gwiazdy, których rytm pulsacji jest analizowany od dłuższego czasu przez astronomów. Najnowsze badania dowodzą, iż ów rytm nie jest chaotyczny, jak wcześniej sądzono, a układa się w sensowne struktury rytmiczne, tworząc regularny wzór swoich drgań.

To zjawisko stało się inspiracją dla Bukowskiego i Kisiela, którzy poprzez pozornie chaotyczne motywy melodyczno-rytmiczne budują nowe konstelacje muzyczne.

Płyta ukazuje się nakładem nowej niezależnej wytwórni Go North Records. Premiera płyty - 15 maja 2021 na festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku

Dominik Bukowski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. W 2020 i 2021 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej 2002 wraz ze swoim zespołem Blue Mind Quartet.

Jego płyta "PROJEKTOR" oraz "SUFIA" z amerykańskim trębaczem Amirem ElSaffarem znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt roku według miesięcznika Jazz Forum oraz innych zestawieniach najlepszych płyt jazzowych, zaś VICE VERSA została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010.

Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Nigel Kennedy, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski i inni. Koncertował w takich krajach jak Kanada, Indonezja, Izrael, Rosja i w większości krajów europejskich.

www.dominikbukowski.com

Dominik Kisiel  - pochodzi z Lublina. Jest laureatem wielu konkursów solo i z zespołem 'Dominik Kisiel Exploration Quartet' m.in. LOTOS Jazz Festiwal 20. Bielskiej Zadymki Jazzowej 2018, NOVUM Jazz Festival 2018 w Łomży. Autor cyklu koncertów improwizowanych 'PIANOWORKS'. Na swoim koncie ma dwie płyty - 'Exploration' i 'Live at Radio Katowice'. Dominik jest także wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2019 otrzymał nominacje do nagrody muzycznej 'Fryderyki'w kategorii debiut roku.

Okładka płyty Okładka płyty

***

Mat. prasowe