24. Mielecki Festiwal Muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 16:15
Mielecki Festiwal Muzyczny powstał po to, aby uszanować tych, którzy mają wobec kultury wysokie oczekiwania, w świecie, w którym większość przestaje interesować się kulturą i odrzuca wszystko, co stawia przed odbiorcą jakiekolwiek wymagania. Tegoroczna edycja potrwa od 11 do 26 września.
Plakat
PlakatFoto: mat. promocyjne

Mamy nadzieję, że grono melomanów, które od lat wiernie towarzyszy Festiwalowi, będzie systematycznie rosnąć. Naszym zobowiązaniem wobec mieleckiej publiczności jest dostarczanie muzyki wysokich lotów, z wykorzystaniem najlepszych wykonawców polskich i zagranicznych. Tę misję staramy się sumiennie pełnić od wielu lat, mimo coraz bardziej niesprzyjających okoliczności.

Poziom Mieleckiego Festiwalu Muzycznego doceniają melomani z całego Podkarpacia oraz nasi Patroni Medialni, wśród których od lat są: TVP KULTURA, Dwójka - Program 2 Polskiego Radia, TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna "Nowiny" i portal "Nowiny24", Tygodnik Regionalny "Korso", portal informacyjny HejMielec.

Mamy to szczęście, że od lat możemy liczyć na mecenat grupy mieleckich przedsiębiorców, których pomoc jest nieoceniona.

W tym roku MFM odbędzie się po raz 24, po raz drugi w czasie pandemii Covid-19.

Poprzednia edycja Festiwalu upłynęła pod znakiem pandemii i odbyła się w gorsecie obostrzeń. Kilka koncertów nie mogło odbyć się z udziałem publiczności, niektórzy artyście nie mieli możliwości dotrzeć do Polski w związku z zamknięciem granic. W takiej sytuacji proponowaliśmy naszym odbiorcom relacje on-line, lub retransmisję wydarzenia na ekranie kinowym.

Mamy nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i zaproszeni przez nas artyści dotrą do Mielca i wystąpią przez naszą publicznością.

Zapraszamy na koncerty 24. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego!