REKLAMA

Krzysztof Herdzin i nowy krążek "Heart to Heart"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 11:45
Krzysztof Herdzin zaprosił do swobodnej wymiany myśli aktywnego od blisko 40 lat, jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy - Roberta Majewskiego. Muzycy począwszy od wczesnych lat 90. wielokrotnie pracowali ze sobą. W naturalny sposób zbudowali solidną bazę porozumienia i zaufania, więc możliwość dokonania wspólnej sesji nagraniowej okazała się wspaniałą szansą na wzmocnienie łączących ich więzi, na "rozmowę od serca".
Najnowsza płyta Krzysztofa Herdzina nosi tytuł Heart to Heart, co można rozumieć jako szczerą rozmowę od serca
Najnowsza płyta Krzysztofa Herdzina nosi tytuł "Heart to Heart", co można rozumieć jako szczerą rozmowę od sercaFoto: mat. prasowe

Muzyka prezentowana przez duet artystów jest podróżą po gatunkach, nastrojach i przestrzennych fakturach, opartych na ambientowych brzmieniach syntezatorów, długich, filmowych pogłosach i skontrastowanych dynamicznie planach aranżacyjnych, w których istotną rolę odgrywają solowe instrumenty: trąbka, flugelhorn, fortepian i pianino.

Pomysł na płytę narodził się w czasie lockdownu, w 2020 roku i długo czekał na realizację. Krzysztof Herdzin skomponował i zaaranżował sześć utworów, nagrał partie instrumentów klawiszowych, perkusyjnych oraz klarnetu basowego, wykorzystując również brzmienia z bibliotek wirtualnych instrumentów. Robert Majewski zagrał na trąbce i flugelhornie, prezentując zaskakujące i nowe oblicze trębacza na wskroś nowoczesnego, sięgającego po elektronikę i brzmienia typowe dla skandynawskich trębaczy, jak Nils Petter Molvaer, czy Palle Mikkelborg.

Gościnnie w dwóch utworach pojawił się Robert Kubiszyn grający na gitarze basowej, który odpowiada również za miks i mastering płyty.

TRACKLISTA

Krzysztof Herdzin & Robert Majewski "Heart to Heart" 

1. New life (dedicated to my newborn daughter)
2. Looking up
3. Mantra G
4. Black hole
5. Sisyphus
6. At dawn

Krzysztof Herdzin - grand piano, upright piano, keyboards, samples, percussion, bass clarinet
Robert Majewski - trumpet, flugelhorn
Robert Kubiszyn - bass guitar, guitar (4,6)