REKLAMA

Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą" - bezpłatne wejściówki

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2022 12:15
W ramach cyklu koncertów "Solidarni z Ukrainą" już wieczorem (w czwartek 11 sierpnia) o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zagra Młodzieżowa Akademicka Symfoniczna Orkiestra Ukrainy "Słobożański". Muzycy z Charkowa wystąpią pod dyrekcją włoskiej dyrygentki Vanessy Benelli Mosell. Zapraszamy do rejestrowania darmowych wejściówek – wstęp na koncert jest bezpłatny.
Wielkie koncerty wielkich muzyków.
Wielkie koncerty wielkich muzyków. Foto: shuttesrstock/Valerka Stepankov

W programie wieczoru zaprezentowane zostaną symfonie Ludwiga van Beethovena (IV Symfonia B-dur op. 60 i V Symfonia c-moll op. 67), a także "Agnus Dei" z Polskiego Requiem Krzysztofa Pendereckiego. Wydarzenie będzie miało charakter charytatywny, a w geście solidarności z pogrążonym w wojnie kraju w przerwie koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz najbardziej potrzebujących wsparcia obywateli i organizacji ukraińskich. Bezpłatne bilety można zarezerwować na stronie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Bezpłatne wejściówki na koncert możesz zarezerwować, KLIKAJĄC <<< TUTAJ >>>

Partnerem wydarzenia jest radiowa Dwójka.

Orkiestra "Słobożański" to profesjonalny zespół młodych muzyków z całej Ukrainy. W 1994 roku została uznana za najlepszą młodzieżową orkiestrę symfoniczną na Europejskim Festiwalu Muzycznym w Kopenhadze. MASO na swoim koncie ma liczne koncerty podczas międzynarodowych festiwali i konkursów. Obecnie orkiestra - dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - przebywa w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, gdzie w bezpiecznych warunkach może kontynuować działalność artystyczną.

Vanessa Benelli Mosell jest dyrygentką i pianistką – laureatką II nagrody na Europejskim Konkursie Dyrygentów Kobiet w Wiedniu. Artystka należy do najciekawszych i najwszechstronniejszych osobowości muzycznych we Włoszech. Jako solistka występowała m.in. z Orchestre National de France, Orchestre Philharmonique de Radio France, London Philharmonic czy Royal Philharmonic. Współpracowała z wybitnymi kompozytorami muzyki współczesnej, m.in. z Karlheinzem Stockhausenem czy George'em Benjaminem.

Vanessa Benelli Mosell dyrygowała także wieloma prestiżowymi zespołami i orkiestrami, takimi jak: Divertimento Ensemble, Leipziger Symphonieorchester, United Europe Symphony Orchestra, Litewska Państwowa Orkiestra Symfoniczna czy Vienna Chamber Orchestra, koncertując m.in. w w prestiżowych salach, takich jak: Konzerthaus Berlin, Laeiszhalle w Hamburgu i Liederhalle w Stuttgarcie, National Concert Hall w Dublinie, Beijing National Centre for the Performing Arts, Auditorio Nacional de Madrid.


***

Mat. pras.