Karolak Piano Trio - "Moontag"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 10:49
Wojciech Karolak, wybitny legendarny polski jazzman, wirtuoz organów Hammonda, pianista, kompozytor i aranżer przedstawia długo oczekiwany nowy album pt. „Moontag”, tym razem w klasycznym fortepianowym trio jazzowym.
Karolak Piano Trio - Moontag
Karolak Piano Trio - "Moontag"Foto: mat. pras.

W nagraniu wzięli udział: wybitny kontrabasista, zdobywca nagrody Grammy Paweł Pańta, który jest również pomysłodawcą i producentem płyty oraz mistrz swingowego grania, perkusista Arek Skolik. „Moontag” wypełniają kompozycje wybitnych postaci polskiej muzyki: Karolaka, Kurylewicza, Komedy, Wasowskiego, jak również twórców amerykańskich tj. Ellington, Previn, Robinson, Lane i Hefti. Melodyjność gry Karolaka, jego swing , umiar i wyczucie formy doskonale łączą się z błyskotliwymi i śpiewnymi solówkami basu oraz bluesowym i swingowym brzmieniem sekcji rytmicznej napędzanej przez Skolika.

To doskonałe brzmiąca audiofilska muzyczna podróż do krainy swingu, bluesa, ballady jazzowej i zaskakującego latynoskim kolorem I Hear Music. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana jazzu.

"Pierwszy raz grałem z Wojciechem Karolakiem w piwnicy artystycznej Kurylewiczów, akompaniowaliśmy Wandzie Warskiej, graliśmy w duecie lub w trio z Czarkiem Konradem. Zapamiętałem te chwile jako zupełnie wyjątkowe. Pierwszy raz w trio z Arkiem Skolikiem zagraliśmy w Oslo w czerwcu 2014, następny nasz koncert odbył się dopiero 3 grudnia 2018 dzięki uprzejmości Jacka Gintowta w cyklu Jazz i Fortepian. Postanowiłem, że zrealizuję myśl o wspólnej płycie, która zakiełkowała w mojej głowie po pierwszym naszym wspólnym muzycznym spotkaniu".

Paweł Pańta

Karolak Piano Trio

Wojciech Karolak – fortepian
Paweł Pańta  kontrabas
Arek Skolik – perkusja

Lista utworów

 1. The Star-Crossed Lovers – Duke Ellington
 2. Moontag – Wojciech Karolak
 3. Eight plus four – Wojciech Karolak
 4. Obsesja – Andrzej Kurylewicz
 5. Somnambulicy – Andrzej Kurylewicz
 6. Cherry – Krzysztof Komeda
 7. Ballad for Bernt – Krzysztof Komeda
 8. I Hear Music – Burton Lane
 9. Old Folks – Willard Robison
 10. You’re Gonna Hear from Me – Andre Previn
 11. Cute – Neal Hefti
 12. Dobranoc, już czas na sen – Jerzy Wasowski

Producent: Paweł Pańta Miks i mastering: Jacek Gładkowski

Nagrano w Quality Studio 29, 30 i 31 maja 2018

Realizator nagrania: Jeremiasz Hendzel

Okładka: Agnieszka Sobczyńska

Zdjęcie na okładkę: Jarek Wierzbicki

materiały prasowe


Zobacz więcej na temat: patronat