Polskie Radio
Section05
patronat

PATRONAT Sport i patriotyzm idą w parze. "Dokończono" ligę z 1939

Z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Sportowego Patriotyzmu "Niezwyciężeni" na stadionie Polonii Warszawa odbyła się druga edycja Turnieju Niepodległości o Puchar PGE. Tegoroczne zawody były wyjątkowe, gdyż 350 młodych piłkarzy z dziesięciu klubów symbolicznie "dokończyło" rozgrywki ligowe z 1939 roku, które przerwała agresja Niemiec na Polskę. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna patronat Święto Niepodległości 2019

PATRONAT Turniej inny niż wszystkie. Dokończą sezon po... 80 latach

9 listopada na stadionie Polonii Warszawa odbędzie się druga edycja Turnieju Niepodległości o Puchar PGE. Tegoroczne zawody będą wyjątkowe. 350 młodych piłkarzy symbolicznie dokończy rozgrywki polskiej ligi z 1939 roku, które przerwał wybuch II wojny światowej. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna patronat Święto Niepodległości 2019 w Polskim Radiu

”Miś Wojtek na placu zabaw”  - premiera książki

"Miś Wojtek na placu zabaw" to przyjemna i dynamiczna bajka, która w zaskakujący sposób łączy fakty historyczne ze współczesnymi problemami dzieci i młodzieży. Tytułowy bohater to maskotka stworzona na wzór postaci historycznej – niedźwiedzia, który w czasie II wojny światowej towarzyszył Armii Andersa. Ten nietypowy wątek zwierzęco-ludzkiej przyjaźni wydobyty z kart historii to wspaniały punkt zaczepienia, aby zaciekawić dzieci historią. 
Zobacz więcej na temat:  książki dla dzieci patronat