Polskie Radio
Section05
patronat

Wsłuchaj się w świat na Festiwalu Ethno Port 2024

Czas rozpocząć muzyczną podróż przez różne zakątki świata – 20 czerwca w samym sercu Poznania startuje Festiwal Ethno Port. Zespoły z 17 krajów zagrają na 3 scenach: w parku Adama Mickiewicza, Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK i na Dziedzińcu Zamkowym. Koncertową wędrówkę uzupełnią potańcówka, warsztaty muzyczne i rodzinne, dyskusje komentujące aktualne wydarzenia na świecie, kiermasze, joga na trawie, spektakle, seans filmowy, wystawy i aftery w postaci DJ-skich setów. Wiele wydarzeń jest bezpłatnych lub za przystępną cenę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Dwójka

28. Wielka Gala Integracji za nami! Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była wrażliwość

Wielka Gala Integracji to jedyne w swoim rodzaju święto osób z niepełnosprawnością, organizowane co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. To również największe w Polsce wydarzenie o tej skali w pełni dostępne i przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. W tym roku wydarzenia zgromadziło  w warszawskiej Arenie Ursynów 2 tysiące gości, a ponad 3 500 widzów śledziło je online.
Zobacz więcej na temat: 

"EVerywoman New Mobility Women’s Race". Elektromobilna podróż w promowaniu profilaktyki

Październik to miesiąc Świadomości Raka Piersi – tzw. Różowy Październik. Rak piersi stanowi w Polsce ok. 23 proc. wszystkich zachorowań i jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Rak piersi jest wyleczalny, jednak po wykryciu choroby trzeba działać szybko. EVerywoman wyruszyły w elektromobilną podróż, aby promować profilaktykę i czujność onkologiczną. Celem jest również zebranie środków na wsparcie działań Stowarzyszenia Amazonki w tym obszarze. Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Polskiego Radia Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody kobieta zdrowie nowotwory elektromobilność edukacja

Najlepsi młodzi kierowcy projektu Best Young Driver FIA Region I rywalizowali w Austrii

Tegoroczny finał Best Young Driver za nami. Wielka idea, która ma łączyć młodych kierowców sprawdza się, bo do Wiednia zjechali przedstawiciele związków, federacji i klubów niemal z całej Europy, a także goście z Kenii i Botswany. Gospodarze, ÖAMTC (Austriacki Klub Samochodowy, Motorowy i Turystyczny) wraz z FIA region I (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) zorganizowali wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców samochody kierowcy motoryzacja Moto sport

Kongres Nowej Mobilności 2023: innowacje, wyzwania i przyszłość elektromobilności w Polsce

Zakończyła się największa w regionie CEE konferencja branży zrównoważonego transportu – Kongres Nowej Mobilności 2023. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło liderów, praktyków i ekspertów rynku elektromobilności z całej Europy. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Kierowców. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowców dab+ kierowcy transport drogi elektromobilność rynek samochody