X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert NOSPR pod okiem Okko Kamu. Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 13:00
Zapraszamy na wieczór z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją fińskiego dyrygenta.
Okko Kamu
Okko KamuFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Podczas koncertu w Katowicach nie zabraknie również innego skandynawskiego akcentu - w trakcie wieczoru zostanie wykonana "Scena z żurawiami" fińskiego kompozytora Jeana Sibeliusa oraz II Symfonia "Cztery temperamenty" Carla Nielsena. Pierwszy z tych utworów został został przygotowany na smyczki, dwa klarnety (symbol żurawi) i dwa kotły. To poetycka ewokacja bezkresu północnego nieba, sił losu i ukojenia w śmierci. II Symfonia to z kolei satyryczna alegoria czterech, którąCarl Nielsen zobaczył w zelandzkiej gospodzie.

Ponadto w Katowicach zabrzmi Koncert g-moll Maxa Brucha - utwór, który czerpie z tradycji mendelssohnowskiej (brak ekspozycji orkiestrowej, organiczne spojenie kolejnych części, nietypowe umiejscowienie kadencji), rozszerzając ją o oryginalne rozwiązania własne. Szczególną uwagę zwraca potraktowanie części pierwszej jako wstępu (Vorspiel), co sprawia, że punkt ciężkości przesuwa się na ogniwo drugie, o charakterze urzekającej romancy. Finał zaokrągla tę formę efektownym tańcem z epizodami lirycznymi.

Program:

Jean Sibelius Scena z żurawiami; Max Bruch I Koncert skrzypcowy; Carl Nielsen II Symfonia "Cztery temperamenty"

Wyk. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Okko Kamu, solista: Boris Belkin - skrzypce

***

Na transmisję w "Filharmonii Dwójki" w piątek (20 stycznia) w godz. 19.30-22.00 zapraszają Adam Suprynowicz i Grzegorz Dąbrowski.

materiały prasowe/mz/bch

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna Jean Sibelius
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak