Koreańscy szamani leczą jazzowych perkusistów

– Pewien koreański flecista powiedział mi: "powinieneś pojechać do Korei i spotkać się z moim kolegą z wojska. On cię naprawi" – mówił Simon Barker o kryzysowym okresie swojego życia.
Simon Barker od kilkunastu lat praktykuje koreańską sztukę Qigong, którą opracował na zestaw perkusyjny (zdj. ilustracyjne)
Simon Barker od kilkunastu lat praktykuje koreańską sztukę Qigong, którą opracował na zestaw perkusyjny (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/CC0 Public Domain
O Audycji
Tytuł Koreańscy szamani leczą jazzowych perkusistów
Prowadzący Gregorczyk Tomasz, Jabłoński Janusz
Opis

Simon Barker był cenionym perkusistą na australijskiej scenie jazzowej. Po wizycie w Nowym Jorku i konfrontacji ze sztuką swoich idoli przeżył jednak załamanie i przestał w ogóle grać. Odrodził się dzięki perkusyjnej muzyce koreańskich szamanów i wschodniej filozofii muzyki.

– W Nowym Jorku miałem okazję posłuchać Jeffa Taina Wattsa na żywo – wspominał muzyk. – Pomyślałem wtedy, że żadnej z tych rzeczy, które kocham w jego grze, sam nie jestem w stanie uzyskać. Jego jest szczera i naturalna, pełna ludzkiego piękna, a ja zbieram zaledwie okruchy, tego piękna u mnie nie ma. I przestałem grać – opowiadał.

Gdy Simon Barker wrócił do Australii, przypadkiem spotkał koreańskiego flecistę. Opowiedział muzykowi o swoim problemie, ten zaś wskazał mu adres pewnego tajemniczego człowieka w Korei...

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane 

Gość: Simon Barker (australijski perkusista jazzowy)

Data emisji: 18.02.2016

Godzina emisji: 22.30

mc/jp

Playlista
Tagi
Playlista
  • Chiri, - Bereavement
  • Barker Simon, - Little Drum Tune
  • Barker Simon, - Sun II
  • Chiri, - Shino Sinawi
  • Chiri, - Glowing