Savina Yannatou uwalnia się od melodii

W wieku 42 lat była już gwiazdą greckiej piosenki i muzyki tradycyjnej. Przypadkowo usłyszany koncert sprawił, że zajęła się improwizacją.
Przez ponad 10 lat Savina Yannatou należała do grupy Ergastiri Palias Mousikis (Warsztat Muzyki Dawnej), w której wykonywała dzieła muzyki średniowiecza, renesansu i baroku.
Przez ponad 10 lat Savina Yannatou należała do grupy Ergastiri Palias Mousikis (Warsztat Muzyki Dawnej), w której wykonywała dzieła muzyki średniowiecza, renesansu i baroku.Foto: mat. prasowe/oficjalna strona artystki
O Audycji
Tytuł Savina Yannatou uwalnia się od melodii
Prowadzący Gregorczyk Tomasz, Jabłoński Janusz
Opis

W wieku 42 lat była już gwiazdą greckiej piosenki i muzyki tradycyjnej. Przypadkowo usłyszany koncert sprawił, że zajęła się improwizacją.

Zapragnęłam improwizacji, bo chciałam być wolna. Uwolnić się od melodii, struktury, kompozytorów. Lubiłam wykonywane przez siebie utwory, ale człowiek czasami potrzebuje zmiany. Ścisłe reguły wywołują potrzebę alternatywy. Nie zastanawiałam się wiele, po prostu zaczęłam ­– tłumaczy wokalistka.

O trudności i pięknie improwizacji Savina Yannatou opowiedziała w "Rozmowach improwizowanych". Słuchaliśmy m.in. jej nagrań z tradycyjnym zespołem Primavera en Saloniko, ale też obszernych fragmentów warszawskiego koncertu grupy The Blue Shroud Barry’ego Guya z festiwalu Ad Libitum z października 2015 roku.

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane 

Gość: Savina Yannatou (grecka wokalistka)

Data emisji: 25.02.2016

Godzina emisji: 22.30

as/mm

Playlista
Tagi

Playlista