REKLAMA

Znaki na festiwalu Musica Electronica Nova

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 16:25
Gościem audycji, nadawanej prosto z Wrocławia, był Pierre Jodlowski - dyrektor artystyczny festiwalu.
Audio
  • Rozmawa z Pierre'em Jodlowskim, dyrektorem artystycznym festiwalu Musica Electronica Nova oraz muzyka Elżbiety Sikory, Rafaela Renterii, Roberto Zanaty i Aleksandra Schuberta (Nokturn/Dwójka)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Nagrany śpiew słowika można za pomocą elektroakustycznych środków i najnowszej technologii przekształcić zarówno w liryczną melodię jak i burzę z piorunami! Do takich wniosków można dojść, słuchając muzyki na tegorocznym festiwalu Musica Electronica Nova we Wrocławiu.

Świetny koncert z muzyką Elżbiety Sikory oraz jej muzycznych przyjaciół, Dietera Kaufmanna i Annette Vande Gorne; instalacja, dla której punktem wyjścia jest spadająca kropla wody i wydawany przez nią dźwięk; taniec współczesny z muzyką Ashley Fure.... i hasło festiwalu: ZNAKI.

O pomysłach na znaki między dźwiękiem, performansem, instalacją, światłem, zapachem itd. - o tym rozmawialiśmy z dyrektorem artystycznym festiwalu Pierre'em Jodlowskim. Słuchaliśmy również muzyki Elżbiety Sikory, Rafaela Renterii, Roberto Zanaty i Aleksandra Schuberta.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Ewa Szczecińska i Adam Suprynowicz

Data emisji: 20.05.2019

Godzina emisji: 23.00

pg 

Czytaj także

Woda, morze, ocean

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 17:02
To wydanie "Nokturnu" poświęciliśmy wodzie. A właściwie dźwiękowym wizjom wody i morskich głębin, które przypomnieli albo premierowo zaprezentowali ostatnio różni artyści, przede wszystkim związani ze sferą szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. 
rozwiń zwiń