Znacie, to posłuchajcie 20 czerwca godz. 10:00

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com
O Audycji

Znacie, to posłuchajcie 20 czerwca godz. 10:00

Zaproszenie do poprowadzenia audycji przyjęli znani muzycy. Przedstawią w tygodniowym cyklu wybrane przez siebie utwory, które warto, a nawet trzeba znać. Będą to dzieła, od których artyści zaczynali swoją edukację, które szczególnie polubili, które sami wykonują. Wybór będzie za każdym razem inny, subiektywny, a celem spotkania z artystą jest poszerzenie repertuaru proponowanego w Dwójce, a tym samym powiększenie grona słuchaczy Programu 2.

Prowadzący:

Goście:

Data emisji:

Playlista
  • SPOHR Koncert na klarnet i orkiestre nr 1 c-moll op 26 Ottensamer Rotterdam PO Nezet-Seguin - Koncert na klarnet i orkiestre nr 1 c-moll op 26 cz III Rondo. Vivace
  • BRAHMS Sonata nr 2 Es-dur op 120 Coppola Staier - Sonata nr 2 Es-dur op 120 cz I Allegro amabile
  • VIVALDI Juditha Triumphans La Capella Reial de Catalunya Le Concert des Nations Savall - Aria (Judith) "Veni, veni, me sequere fida"
  • MOZART Kwintet klarnetowy A-dur K 581 Hoeprich London Haydn Quartet - Kwintet klarnetowy A-dur K 581 cz I Allegro
  • BAT CHAIM Freilach Ron Avital Feidman Galliano Stoll Doari - Freilach Ron
  • GERSHWIN Rhapsody In Blue Caenegem Anima Eterna Brugge Immerseel - Rhapsody In Blue