"Domówka z Dwójką". Gabriela Mościcka & Syrenka

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 18:00
"Bal na Gnojnej", "Laura i Filon", "Serce w plecaku" -  to tylko niektóre z piosenek, które zabrzmiały w "Domówce z Dwójką". 1 sierpnia słuchaliśmy koncertu Gabrieli Mościckiej, która swoim śpiewem i grą na akordeonie od lat zachwyca wszystkich miłośników dawnych melodii. Artystka znana jest z koncertów Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Tym razem zaprezentowała jednak zupełnie nową formację.
zdj. il.
zdj. il.Foto: PR

Gabriela Mościcka 1200.jpg
Gabriela Mościcka: to będzie nasze przywitanie z szerszą publiką

Tak o swym najnowszym muzycznym projekcie opowiadała Gabriela Mościcka:

Z wielką przyjemnością przedstawiam SYRENKĘ - zespół, któremu dał początek Warszawski Duet Sentymentalny i wraz z nim (z nią) skoczył w odmęty muzyczne tego, co już doskonale Państwo znają z naszych wykonań (oraz tego, co pozostaje jeszcze nieodkryte!). To, co jest bliskie Syrence, to głównie miejski folklor Warszawy, Lwowa i innych okolic, czasów dawnych przedwojennych, a także późniejszych i zupełnie współczesnych.

81D11E47-7464-4107-BD33-2579949DC004.jpg
"Piosenka podwórkowa i nie tylko". Grzegorz Domański zaprasza na Domówkę

Zatem antenowy debiut Gabrieli Mościckiej i Syrenki zabrzmiał w Domówce w Dwójce w sobotę (1.08) o godzinie 19.00. Repertuar nawiązywał również do 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Transmisja koncertu w "Domówce z Dwójką" na antenie Dwójki, a także - transmisja wideo - na stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Warszawa