MIR i VTR interpretują "Solaris" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 16:47
– Obejrzyjcie i posłuchajcie naszej wizji świata, tej oddziałującej na ludzki umysł planety i jej tworu zwanego oceanem – zachęcali Miłosz Pękala i Bartosz Weber (MIR), którzy w "Miejscówce z Dwójką" (6.11) wraz z Wiktorem Podgórskim (VTR) zaprezentowali autorską audiowizualną interpretację najpopularniejszej powieści Stanisława Lema. Zapraszamy do oglądania.
MIR i VTR
MIR i VTRFoto: PR2

ZOBACZ WIDEO

[YouTube Program 2 Polskiego Radia]

Dominik Bukowski i Dominik Kisiel 1200.jpg
Dominik Bukowski, Dominik Kisiel i muzyczne konstelacje [ZOBACZ WIDEO]

MIR tworzą Miłosz Pękala i Bartosz Weber – muzycy związani z nieistniejącą już wytwórnią Lado ABC. Jak sami o sobie mówią: ich zbiory matematyczne mają kilka wspólnych punktów – głównym i najsilniejszym jest fascynacja elektroniką i improwizacją w muzyce, jak również improwizacją w elektronice i elektroniką w improwizacji. W zeszłym roku MIR zadebiutował dobrze przyjętym albumem "On the Rim" wydanym we własnej wytwórni Tapes Webala.

Słuchacze Dwójki mogą znać artystów z grup Baaba, Mitch & Mitch, Kwadrofonik czy duetu Pękala / Kordylasińska-Pękala. Miłosz sam występuje z projektem Monoperkusja, Bartosz gra razem z wizualistą Wiktorem Podgórskim (VTR), który na potrzeby "Miejscówki z Dwójką" zajął się zobrazowaniem świata "Solaris" Stanisława Lema.

– Obcujemy z kreacją genialnego umysłu, więc postanowiliśmy umiejscowić występ w naszych głowach. Prezentujemy naszą wizję świata tej oddziałującej na ludzki umysł planety i jej tworu zwanego oceanem – mówili artyści.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Miejscówka z Dwójką" >>>

Zobacz zapowiedź:

***

Do słuchania i oglądania "Miejscówki z Dwójką" zapraszaliśmy w sobotę (6.11) o godz. 19.00.