Reportaż

"Frida w krzakach" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 07:20
Na wrocławskiej wyspie Tamka stanęła kolorowa przyczepa kempingowa. Zdobi ją m.in. wizerunek meksykańskiej malarki Fridy Kahlo.
Audio
Kolorowa przyczepa kempingowa, którą zdobi ją m.in. wizerunek meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Na zdj. Agnieszka Katyńska
Kolorowa przyczepa kempingowa, którą zdobi ją m.in. wizerunek meksykańskiej malarki Fridy Kahlo. Na zdj. Agnieszka KatyńskaFoto: Magda Skawińska

Malowała głównie autoportrety, a jej prace były niezwykle kolorowe. Teraz została patronką niezwyczajnej przyczepy kempingowej, której właścicielką jest Agnieszka Katyńska.

Agnieszka skończyła pedagogikę specjalną. Kilka lat pracowała w zawodzie. Potem została stylistką, prowadziła sklep z używaną odzieżą, organizowała pokazy mody dla modelek z niepełnosprawnościami. Teraz ze względu na sytuację ekonomiczną postanowiła wrócić do szkoły, ale nie zamierza porzucać swoich pasji - i utworzyła we "Fridzie" niecodzienny second-hand.

***

Reportaż pt. "Frida w krzakach", który przygotowała Magda Skawińska, został wyemitowany w czwartek (23.09) o godz. 18.45 na antenie Programu 3. 

Czytaj także

Galeria sztuki na klatce schodowej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 16:00
Z zewnątrz jest to niczym niewyróżniająca się kamienica na wrocławskich Hubach, która, co doskonale widać, lata świetności ma już za sobą. Jednak po otwarciu drzwi i wejściu na klatkę schodową można odnieść wrażenie, że się przeniosło do zupełnie innego świata: ściany i sufit od parteru aż do czwartego piętra pokryte są wielkoformatowymi malowidłami! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od filmów do pracy w kosmosie. Historia wrocławskich studentów [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 18:42
– To jedna z tych wielkich idei, które powstały na serwetce w restauracji. Część z nas miała pewne podstawy związane z górnictwem i postanowiliśmy przesunąć to myślenie w kosmos. Zrobić projekt wiercenia w asteroidach, które mogą kiedyś być dla nas źródłem cennych surowców – opowiada bohater reportażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najpierw dobrostan uczniów, potem – wyniki. Czym jest "Budząca się szkoła"?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 07:27
Brak ocen, konieczności odrabiania lekcji w domu i możliwość pisania sprawdzianu w grupie, ale przede wszystkim wyrozumiałość dla ucznia i wsparcie jego mocnych stron – na takich zasadach działa już kilkadziesiąt szkół w Polsce. Do "Budzącej się szkoły" dołączają kolejne palcówki. Dwie z nich znajdują się na Dolnym Śląsku.
rozwiń zwiń