Polskie Radio
Section05
Magda Skawińska

Los uciekiniera. Reportaż "Węzełek" Magdy Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Wojna, bieda, zmiana granic, reżim polityczny… różne są powody zmiany miejsca zamieszkania. Kiedyś uciekinierzy wkładali najpotrzebniejsze rzeczy w chustkę i zawiązywali jej rogi, tworząc węzełek. Dziś pakują plecaki lub walizki. Zmienił się bagaż uciekiniera czy wygnańca, nie zmieniło się jednak to, że ludzie nadal szukają lepszego miejsca do życia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magda Skawińska pr poleca uchodźcy reportaż

Fontanna Pamięci. "Węzełek" - reportaż Magdy Skawińskiej

Wojna, bieda, zmiana granic, reżim polityczny... różne są powody zmiany miejsca zamieszkania. Kiedyś uciekinierzy wkładali najpotrzebniejsze rzeczy w chustkę i zawiązywali rogi tworząc węzełek. Dziś pakują plecaki lub walizki. Zmienił się może bagaż uciekiniera czy wygnańca. Nie zmieniło się jednak to, że ludzie nadal szukają lepszego miejsca do życia.
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska reportaż Wrocław

Epidemia ospy i obowiązkowe szczepienia. Reportaż "Valiora vera" [POSŁUCHAJ]

Znów zwiększyła się liczba zachorowań na koronawirusa. Dziś szczepienia są dobrowolne zarówno przeciw grypie jak i COVID-19. Ponad 60 lat temu, kiedy wybuchła we Wrocławiu epidemia ospy prawdziwej, były obowiązkowe. Zaszczepionych zostało w Polsce prawie osiem milionów obywateli. Za uchylanie się od szczepienia groziły 3 miesiące więzienia lub 4,5 tysiąca złotych grzywny. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Valiora vera". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż szczepienia COVID-19 Magda Skawińska ospa wietrzna zdrowie reportaż w Jedynce pr poleca

Epidemia ospy i obowiązkowe szczepienia. "Valiora vera" - reportaż Magdy Skawińskiej

Okres zachorowań na Covid znów się wzmógł. Dziś szczepienia są dobrowolne zarówno przeciw grypie jak i Covid 19. Ponad 60 lat temu, kiedy wybuchła we Wrocławiu epidemia ospy prawdziwej były obowiązkowe. Zaszczepionych zostało w Polsce prawie 8 milionów obywateli. Za uchylanie się od szczepienia groziło 3 miesiące więzienia lub 4,5 tysiąca grzywny.
Zobacz więcej na temat:  reportaż szczepienia COVID-19 Magda Skawińska

"Zjazd mechaników" - reportaż Magdy Skawińskiej o o byłych studentach Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej

Chociaż nie zaczęli razem studiów to razem je skończyli, bo dyplomy magistrów inżynierów obronili w 1973 roku. Byli studentami Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Jeden rocznik studiował przez 11 semestrów i zaczął pół roku wcześniej. Koleżanki i koledzy z późniejszego rocznika studiowali przez 10 semestrów. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Magda Skawińska