Polskie Radio
Section05
Magda Skawińska

Nowe życie przedmiotów z przedwojennego Wrocławia. "Przysposobione" - reportaż Magdy Skawińskiej

To jest opowieść o przysposobieniu. Ale nie ludzi, tylko przedmiotów. Przysposobienie to zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego przyjęcie do rodziny niespokrewnionego biologicznie dziecka i tym samym włączenie go w system dziedziczenia. Przysposobienie to także przygotowywanie czegoś do użycia, do wykonywania określonych zadań. Czy możemy myśleć o przysposabianiu rzeczy i wyobrazić sobie wspólnotę krewnych, która obejmuje również przedmioty?
Zobacz więcej na temat:  reportaż Magda Skawińska

Opowieść o artyście prymitywiście. Nagradzany reportaż "Nikifor z Trójkąta" [POSŁUCHAJ]

Trójkąt to potoczna nazwa jednego z osiedli we Wrocławiu. Jest odniesieniem do położonego na Atlantyku Trójkąta Bermudzkiego, gdzie – według fascynatów zjawisk paranormalnych w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do wielu zaginięć statków, jachtów i samolotów. Zachęcamy do wysłuchania nagradzanego reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Nikifor z Trójkąta".
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska pr poleca reportaż Trójka Nikifor z Trójkąta jakub piączkowski

"Nikifor z Trójkąta". Spotkanie autorskie z Magdą Skawińską z Polskiego Radia

Nagradzany reportaż "Nikifor z Trójkąta" Magdy Skawińskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zainauguruje cykl "Film bez obrazu" Domu w Alejach we współpracy z Fundacją Audionomia. Spotkanie z autorką odbędzie się już w ten piątek. Tytułowy reportaż był emitowany m.in. na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Nikifor z Trójkąta reportaż reportaż w Jedynce Studio Reportażu i Dokumentu Magda Skawińska Dom w Alejach Film bez Obrazu Jakub Plączkowski wrocławski Trójkąt Wrocław prymitywista artysta prymitywista

"Nikifor z Trójkąta". Spotkanie autorskie z Magdą Skawińską z Polskiego Radia

Nagradzany reportaż "Nikifor z Trójkąta" Magdy Skawińskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zainauguruje cykl "Film bez obrazu" Domu w Alejach we współpracy z Fundacją Audionomia. Spotkanie z autorką odbędzie się już w ten piątek. Tytułowy reportaż był emitowany m.in. na antenie Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Nikifor z Trójkąta reportaż reportaż w Jedynce Studio Reportażu i Dokumentu Magda Skawińska Dom w Alejach Film bez Obrazu Jakub Plączkowski wrocławski Trójkąt Wrocław prymitywista artysta prymitywista W POLSKIM RADIU

Inauguracja cyklu "Film bez obrazu". Spotkanie autorskie z Magdą Skawińską

Nagradzany reportaż "Nikifor z Trójkąta" Magdy Skawińskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zainauguruje cykl "Film bez obrazu" Domu w Alejach we współpracy z Fundacją Audionomia. Spotkanie z autorką odbędzie się już w ten piątek.
Zobacz więcej na temat:  Nikifor z Trójkąta Studio Reportażu i Dokumentu Magda Skawińska Dom w Alejach Film bez Obrazu wrocławski Trójkąt Wrocław prymitywista artysta prymitywista

Los uciekiniera. Reportaż "Węzełek" Magdy Skawińskiej [POSŁUCHAJ]

Wojna, bieda, zmiana granic, reżim polityczny… różne są powody zmiany miejsca zamieszkania. Kiedyś uciekinierzy wkładali najpotrzebniejsze rzeczy w chustkę i zawiązywali jej rogi, tworząc węzełek. Dziś pakują plecaki lub walizki. Zmienił się bagaż uciekiniera czy wygnańca, nie zmieniło się jednak to, że ludzie nadal szukają lepszego miejsca do życia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Magda Skawińska pr poleca uchodźcy reportaż

Fontanna Pamięci. "Węzełek" - reportaż Magdy Skawińskiej

Wojna, bieda, zmiana granic, reżim polityczny... różne są powody zmiany miejsca zamieszkania. Kiedyś uciekinierzy wkładali najpotrzebniejsze rzeczy w chustkę i zawiązywali rogi tworząc węzełek. Dziś pakują plecaki lub walizki. Zmienił się może bagaż uciekiniera czy wygnańca. Nie zmieniło się jednak to, że ludzie nadal szukają lepszego miejsca do życia.
Zobacz więcej na temat:  Magda Skawińska reportaż Wrocław

Epidemia ospy i obowiązkowe szczepienia. Reportaż "Valiora vera" [POSŁUCHAJ]

Znów zwiększyła się liczba zachorowań na koronawirusa. Dziś szczepienia są dobrowolne zarówno przeciw grypie jak i COVID-19. Ponad 60 lat temu, kiedy wybuchła we Wrocławiu epidemia ospy prawdziwej, były obowiązkowe. Zaszczepionych zostało w Polsce prawie osiem milionów obywateli. Za uchylanie się od szczepienia groziły 3 miesiące więzienia lub 4,5 tysiąca złotych grzywny. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Valiora vera". 
Zobacz więcej na temat:  reportaż szczepienia COVID-19 Magda Skawińska ospa wietrzna zdrowie reportaż w Jedynce pr poleca