Reportaż

"Włoch w Warszawie" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 07:20
Gianni od ponad 20 lat mieszka w Warszawie. Pochodzi z Sardynii. Ma żonę Polkę. Przyjechał do Polski za swoją wielką miłością. Polubił Polskę, ale też stara się zaszczepić u nas część włoskiej kultury.
Audio
Gianni, bohater reportażu
Gianni, bohater reportażuFoto: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Nigdzie się nie śpieszy, lubi zagadywać ludzi i pośpiewać piękne włoskie piosenki. I kocha gotować. Czy decyzja o przyjeździe do Polski była dla niego łatwa? Co stracił, a co zyskał?  

***

Reportaż "Włoch w Warszawie", który przygotowała Urszula Żółtowska-Tomaszewska, został wyemitowany w czwartek (25.11) o godz. 18.45.

Zobacz więcej na temat: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Czytaj także

Alina Czerniakowska i wartości jej życia. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 19:00
– Jesteś tyle warta, ile innym pomożesz – powiedziała Alinie Czerniakowskiej jej ukochana babcia przed śmiercią. Bohaterka reportażu jest reżyserem i dokumentalistą, autorką wielu filmów o tematyce historycznej i patriotycznej, laureatką Nagrody Specjalnej SDP za rok 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coś po sobie zostawić". Z miłości do kolei [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 19:00
Kolejarze i miłośnicy kolei dbają o to, żeby kolejne pokolenia poznawały historię jej rozwoju. Prowadzą w tym celu strony internetowe, w starych lokomotywowniach odnawiają stare wagony i parowozy. Powstają też prywatne zbiory.
rozwiń zwiń