X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Smoleńsk

Franciszek Gągor

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2011 12:25
Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
Audio
  • Generała Franciszka Gągora wspominają Maria Wągrowska - ekspert ds. bezpieczeństwa i płk Sylwester Michalski, rzecznik Sztabu Generalnego. (PR, kwiecień 2010)
Franciszek Gągor
Franciszek GągorFoto: PR

- Miał w sobie cechy, które składają się na obraz idealnego dowódcy. W gabinecie generała światło paliło się od samego rana do wieczora. Przychodził pierwszy i wychodził ostatni. Najbardziej jednak lubił być przy swoich żołnierzach. Jak tyko mógł, towarzyszył im. Nigdy nie krzyczał, a wszyscy czuli przed nim respekt. Potrafił załagodzić każdy konflikt - wspominali współpracownicy.

Z armią związany od końca lat 60. Specjalizował się w rozpoznaniu i operacjach pokojowych. Funkcję szefa Sztabu Generalnego pełnił od 2006 roku.

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, Akademii Obrony NATO w Rzymie i Podyplomowych Studiów Strategiczno-Operacyjnych na Narodowym Uniwersytecie Obrony Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

Uczestniczył w wielu misjach pokojowych.

Gen. Franciszka Gągora żegnali najwyżsi rangą dowódcy sił zbrojnych z wielu krajów świata.

Miał 59 lat.

Spoczywa na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Zobacz więcej na temat: Smoleńsk
Śniadanie w Trójce z 10 kwietnia 2010

 

00:00
17:47

 

 

Byli wtedy w Smoleńsku