Małgorzata Szymankiewicz w "Wykrywaczu Talentów"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 16:00
Laureatka Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne w 2010 roku podkreśla, że ten konkurs bardzo jej pomógł. - Jedna wygrana pociąga za sobą kolejne sukcesy, zaproszenia do wystaw - podkreśla Małgorzata Szymankiewicz.
Audio
  • Małgorzata Szymankiewicz: jedna nagroda pociąga za sobą kolejne ("Wykrywacz Talentów/Trójka)
Małgorzata Szymankiewicz
Małgorzata SzymankiewiczFoto: Archiwum prywatne Małgorzaty Szymankiewicz

Jak przypomina Agnieszka Obszańska laureatka ujęła jury nowatorskim podejściem do abstrakcji, znakomitym warsztatem i odważną skalą. Wówczas głównym środkiem wyrazu Małgorzaty  Szymankiewicz było malarstwo, obecnie coraz ważną rolę odgrywają także formy przestrzenne i instalacje.

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

- Nowe formy to nowe wyzwania, nowe możliwości. Nie możemy wiecznie robić tego, co umiemy i znamy -  podkreśla Małgorzata Szymankiewicz. 

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

W 2011 roku udało się jej zrealizować aż 4 wystawy indywidualne: "Niewiedza” prezentowana była w Galerii Pies w Poznaniu,  "Komfortową sytuację" można było oglądać w Zonie Sztuki Aktualnej w Łodzi. Warto także wspomnieć ekspozycję "Background" w galerii BWA w Bielsku-Białej  i "Słabą widoczność" w Katowicach. - W Warszawie prezentowałam prace w galerii Witryna. To była zupełnie inna przestrzeń od tych na jakich prezentowałam się do tej pory i można było poszaleć - opowiada laureatka Talentów Trójki. 

Małgorzata Szymankiewicz teraz swój czas będzie dzieliła między pracownię a uczelnie, w związku z otwarciem przewodu doktorskiego na gdańskiej ASP.  - Głównym zagadnieniem mojej pracy jest montaż jako jedna ze strategii obrazowania w kulturze. Będę go rozpatrywać w kontekście malarstwa. Wówczas  montaż jest rozumiany jako połączenia różnych stylistyk, znaczeń; które razem tworzą nowy komunikat - mówi artystka.

Za parę dni w Zonie Sztuki Aktualnej w Łodzi będzie można oglądać jej kolejną wystawę "Don't worry. Be happy". Później artystka swoje prace pokaże w Monachium i Budapeszcie.

Zgłoszenia do czwartej edycji Talentów Trójki przyjmujemy do 30 kwietnia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali 20 czerwca.

Konkursowi towarzyszy cykl audycji "Wykrywacz Talentów" (wtorek, 11.35) , w którym opowiadamy o dokonaniach naszych dotychczasowych laureatów i finalistów .
O tym, co nagroda zmieniła w ich życiu opowiadali już w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki , laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne , Piotr Złotorowicz , laureat w kategorii Film w roku 2012 i Michał Marczak , laureat nagrody w kategorii Film za rok 2011 i Ewelina Marciniak , laureatka konkursu w kategorii Teatr w 2012 roku.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki

Czytaj także

Talenty Trójki: Piotr Złotorowicz rok po sukcesie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 13:09
Laureat Talentów Trójki w kategorii Film przygotowuje się do pracy nad dziełem pełnometrażowym. – Miałem wielkie szczęście, dostałem scenariusz od producenta, który jest zainteresowany tym obrazem – mówi Piotr Złotorowicz w "Wykrywaczu Talentów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Marczak: dzięki Talentom Trójki złapałem wiatr w żagle

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 15:05
- Na początku nie jest łatwo. Wsparcie, które otrzymałem było bardzo budujące. Przekonać ludzi do swoich pomysłów jest dużo prościej jeśli się ma Trójkę za sobą - opowiada w "Wykrywaczu Talentów" laureat nagrody w kategorii Film za rok 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele moich przedstawień powstało dzięki Talentom Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 10:30
- Myślę, że wszyscy laureaci Talentów Trójki mówią to samo: że jesteśmy zupełnie inaczej przyjmowani, telefony zaczynają do nas naprawdę dzwonić - mówiła Ewelina Marciniak, ubiegłoroczna laureatka konkursu w kategorii Teatr.
rozwiń zwiń