X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Windows czy Ubuntu? Porównanie systemów operacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:28
Jeden jest bardzo znany, ale płatny, a drugi mniej popularny, ale darmowy. - Warto się interesować nowymi rozwiązaniami i warto szukać alternatyw. Natomiast Windows jest standardem rynkowym nie bez przyczyny - mówił w Trójce Maciej Gajewski z pisma "Chip".
Audio
  • Windows czy Ubuntu? Porównanie systemów operacyjnych (Cyber Trójka/ Trójka)
Windows czy Ubuntu? Porównanie systemów operacyjnych
Foto: Glow Images/ East News

Sebastian Pawłowski z firmy Microsoft przekonywał, że za Windowsem przemawia m.in. wygoda. - Niezależnie od tego, z jakie wersji Windows korzystamy, nasze akcesoria i ulubione programy są kompatybilne z najnowszą wersją systemu. Po drugie Windows jest bardzo uniwersalny, możemy używać go na przykład na tablecie, robiąc notatki na wykładzie, a później podłączyć do klawiatury i myszy, by dokończyć pracę w domu - przekonywał Sebastian Pawłowski w audycji "Cyber Trójka".

Tymczasem Michał Rosiak, programista piszący aplikacje dla systemu Ubuntu podkreśla, że to rozwiązanie, w odróżnieni od oferty Microsoft, jest darmowe. - System Ubuntu jest też całkowicie odporny na wirusy, co bierze się z jego budowy - mówił Michał Rosiak.
Czy zatem przeciętny użytkownik komputera osobistego powinien zainteresować się Ubuntu? - Warto szukać alternatyw i śledzić nowości. Natomiast Windows jest standardem rynkowym nie bez przyczyny - przyznał Maciej Gajewski z pisma "Chip". - Ma wiele wad, ale za nim stoi wsparcie gigantycznej korporacji. Oznacza to, że jeśli mamy jakiś dokument zapisany 15 lat temu w formacie Office, to na nowym systemie też go otworzymy.

Co poza Windowsem i Ubuntu można wybrać? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której mówiliśmy także m.in. o wojnie w rosyjskim internecie, prawdopodobnie powiązanej z wydarzeniami na Krymie i o e-sportowych zawodach Intel Extreme Masters, które ruszają w Katowicach.

"Cyber Trójkę" przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(ei, gs)

Czytaj także

Co to jest RAM?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:23
Pamięć komputerową zwykle kojarzymy z miejscem do zapisywania naszych dokumentów, zdjęć i programów. Tymczasem to, jak działa urządzenie, w ogromnej mierze zależy od pamięci operacyjnej. Co to jest RAM?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bunt maszyn może się ziścić? Naukowcy przestrzegają przed robotami

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 14:07
Słynny futurolog Raymond Kurzweil przewiduje, że komputery zaczną tworzyć własne zaawansowane formy na takim etapie, że ludzkość przestanie za tym nadążać, mniej więcej w 2045 roku. Czy należy się bać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hologramy, czyli jak "Gwiezdne wojny" zmieniają nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 19:42
Pierwszy hologram, jaki zaistniał w zbiorowej wyobraźni, pojawił się w filmie George'a Lucasa inspirując naukowców do próby stworzenia odpowiedniego urządzenia. Chodzi o projektor, którego obraz będzie miał cechy obrazu rzeczywistego.
rozwiń zwiń