Jak zarobić na własnej stronie internetowej? "Dobrze dobrać treści"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 23:33
Prowadzenie własnej strony internetowej może być przyjemnością. Co zrobić, żeby stało się też dochodowe? Trzeba zacząć od treści. Jeśli piszemy blog - warto wybrać dość wąsko wyspecjalizowaną tematykę, pisać regularnie i budować wokół strony społeczność i być cierpliwym.
Audio
  • Jak zarobić na własnej stronie internetowej? "Dobrze dobrać treści" (Cyber Trójka)
Na youtubie można znaleźć mnóstwo kanałów - od typowo rozrywkowych po popularnonaukowe
Na youtubie można znaleźć mnóstwo kanałów - od typowo rozrywkowych po popularnonaukoweFoto: Glow Images/East News

Andrzej Pająk z magazynu komputerowego "Chip" mówi, że trzeba zacząć od  wykupienia miejsca na tzw. hosting, czyli miejsca na serwerze, gdzie strona będzie się znajdować. - Uiszczamy opłatę, najczęściej za rok z góry i możemy zacząć pracę związane z przygotowywaniem wymyślonej przez nas witryny. Miejsce na serwerze plus własna domena, czyli adres z nazwą naszej strony to koszt ok. 130-140 zł - mówi.

Nowinki technologiczne, nowoczesne technologie - PolskieRadio.pl >>>

Zdaniem Macieja Gajewskiego dobry blog zacznie zarabiać na siebie minimum po półtora roku.  - Wcześniej będziemy pisać do szuflady, potem dla 15 czytelników, potem dla 30... Powinniśmy wyznaczyć swój poziom, jeśli chodzi o umowy z reklamodawcami. Jeśli na początku zgodzimy się na mało atrakcyjne dla nas umowy, to nigdy do nas nikt nie przyjdzie z czymś lepszym. Lepiej wytrzymać, mieć cierpliwość i determinację - dodaje.

- Jest system googlowski Ad Sense, dajemy w nim firmie Google konkretne fragmenty naszej strony i ona wypełnia je treścią i płaci za to. Najczęściej są to symboliczne pieniądze - opowiada Tomasz Kulas. - Z bloga można się utrzymać, jeśli dobrze się dobierze treści - dodaje. Co się najlepiej sprzedaje? Seks, przemoc i głupota.

Na audycję "Cyber Trójka" w każdy piątek o godz. 18.10 zaprasza Damian Kwiek.

(mp, gs)

Czytaj także

Tablety to nie nowość. Czego o nich nie wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 20:09
- iPad zadebiutował na rynku w 2010 roku. Tablety na rynku pojawiły się jednak dużo wcześniej. - W 2001 roku Bill Gates zaproponował pierwszy tablet PC - mówi Bartłomiej Dramczyk z magazynu "Chip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Religia sięga po internetowe aplikacje

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 10:40
Karierę urządzeń mobilnych dostrzegają też duchowni i próbują z tego zrobić użytek. Na platformy największych systemów operacyjnych trafiają kolejne aplikacje pomagające w krzewieniu wiary. Są programy wyszukujące kościoły i msze ,a także takie, które służą modlitwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urządzenia "przekombinowane"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 13:44
Czujnik, sprawdzający, czy kwiatek ma wodę, mała lodówka na USB, maleńki "masażer" dla zmęczonego pracownika biurowego. W "Cyber Trójce" przyjrzeliśmy się urządzeniom elektronicznym, które, przynajmniej na pierwszy rzut oka, wyglądają na przekombinowane.
rozwiń zwiń